Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRodzina z Kazachstanu osiedli się w Bydgoszczy

Rodzina z Kazachstanu osiedli się w Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 31 styczeń 2019 00:48
Rodzina z Kazachstanu osiedli się w Bydgoszczy Fot: Bartosz Bieliński

Wczoraj Rada Miasta Bydgoszczy jednomyślnie wyraziła zgodę na udzielenie pomocy pięcioosobowej rodzinie z Kazachstanu, mającej pochodzenie polskie, w celu osiedlenia się w Bydgoszczy. Wstępnie bydgoscy radni postanowili użyczyć im lokal mieszalny na okres 3 miesięcy.

W ubiegłym tygodniu wspominaliśmy, iż pojawił się wniosek dotyczący osiedlenia się 7 osób. Dwie osoby zapewniły sobie mieszanie we własnym zakresie, stąd też poddany pod głosowanie wniosek dotyczył 5 osób. Wniosek złożyła kobieta, z wykształcenia farmaceutka, która studiowała na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Rada Miasta wstępnie użycza bezpłatnie mieszkanie na 3 miesiące, ale jeżeli będzie potrzeba może być to dłuższy okres. Zgodnie z ustawą o repatriacji Miasto Bydgoszcz zobowiązane jest wspierać nowych mieszkańców przez okres do 2 lat.

 

W dyskusji radny Andrzej Młyński zapytał z ciekawości, czy te osoby same z siebie wyraziły chęć zamieszania w Bydgoszczy - Tak wybrali sobie Bydgoszcz i chcą być bydgoszczanami – odpowiedział z dumą prezydent Rafał Bruski.

 

Włodarz Bydgoszczy wyraził chęć, aby tego typu pomoc oferować Polakom ze wschodu każdego roku.

 

Padły też pytania dotyczące Polaków z Donbasu, których Bydgoszcz przyjęła kilka lat temu. Radnych poinformowano, że mieszkają oni nadal w Bydgoszczy i dobrze radzą sobie w życiu.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Co się odwlecze to nie uciecze

  Derbami Zawisza – Chemik niebiesko-czarni mieli rozegrać pierwszy po latach przerwy mecz na stadionie Zawiszy przy ulicy Gdańskiej – mecz planowany był na inauguracje rundy wiosennej w marcu. Do meczu jednak nie doszło z uwagi na epidemię COVID-19, z powodu której w IV lidze nie rozpoczęto nawet rundy wiosennej. Los chciał, że Zawisza podejmie Chemika na inaugurację sezonu 2020/2021.

  Etykiety: piłka nożna
 • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

  We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

  Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Oficjalne wyniki wyborów

  W poniedziałek wieczorem Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich i obwieściła wybór Andreja Dudę na kadencję 2020-2025. O tym, że urzędujący prezydent uzyskał reelekcję można było mówić już nad ranem, gdy pojawiły się cząstkowe dane. Na ostateczne wyniki czekaliśmy tak długo głównie z powodu komisji w Wielkiej Brytanii.

 • ,,To jest główne zadanie dla prezydenta - odbudowa wspólnoty narodowej”

  Jeżeli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, to w ciągu najbliższych 3 lat czeka nas odpoczynek od wyborów. Prezydent elekt Andrzej Duda staje jednak przed wielkim wyzwaniem, obniżenia poziomu debaty publicznej, która w trakcie tej gorącej kampanii niekiedy przekracza nomy. Odbudowa wspólnoty narodowej, to wyzwanie jakie stawiają prezydentowi Andrzejowi Dudzie politycy, w tym przede wszystkim związani z jego zapleczem politycznym Zjednoczonej Prawicy.

Wiadomości z regionu