Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRodzina z Kazachstanu osiedli się w Bydgoszczy

Rodzina z Kazachstanu osiedli się w Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 31 styczeń 2019 00:48
Rodzina z Kazachstanu osiedli się w Bydgoszczy Fot: Bartosz Bieliński

Wczoraj Rada Miasta Bydgoszczy jednomyślnie wyraziła zgodę na udzielenie pomocy pięcioosobowej rodzinie z Kazachstanu, mającej pochodzenie polskie, w celu osiedlenia się w Bydgoszczy. Wstępnie bydgoscy radni postanowili użyczyć im lokal mieszalny na okres 3 miesięcy.

W ubiegłym tygodniu wspominaliśmy, iż pojawił się wniosek dotyczący osiedlenia się 7 osób. Dwie osoby zapewniły sobie mieszanie we własnym zakresie, stąd też poddany pod głosowanie wniosek dotyczył 5 osób. Wniosek złożyła kobieta, z wykształcenia farmaceutka, która studiowała na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Rada Miasta wstępnie użycza bezpłatnie mieszkanie na 3 miesiące, ale jeżeli będzie potrzeba może być to dłuższy okres. Zgodnie z ustawą o repatriacji Miasto Bydgoszcz zobowiązane jest wspierać nowych mieszkańców przez okres do 2 lat.

 

W dyskusji radny Andrzej Młyński zapytał z ciekawości, czy te osoby same z siebie wyraziły chęć zamieszania w Bydgoszczy - Tak wybrali sobie Bydgoszcz i chcą być bydgoszczanami – odpowiedział z dumą prezydent Rafał Bruski.

 

Włodarz Bydgoszczy wyraził chęć, aby tego typu pomoc oferować Polakom ze wschodu każdego roku.

 

Padły też pytania dotyczące Polaków z Donbasu, których Bydgoszcz przyjęła kilka lat temu. Radnych poinformowano, że mieszkają oni nadal w Bydgoszczy i dobrze radzą sobie w życiu.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dziesięć lat temu ostatni raz na Zawiszy grała pierwsza reprezentacja

  18 listopada 2009 roku reprezentacja Polski podejmowała na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentację Kanady. Przez kolejną dekadę nie było nam dane oglądać pierwszej piłkarskiej reprezentacji podczas meczu w Bydgoszczy. Tamto spotkanie mogło zostać zapamiętane przez oprawę, jaką przygotowali miejscowi kibice Zawiszy pt. ,,Z orłem w koronie po jednej stronie”.

  Etykiety: piłka nożna
 • Nasz bohater!

  We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

  Etykiety: Jacek Góralski

Wiadomości sportowe

 • Dobiega końca Europejski Tydzień Autyzmu

  W dniach 1- 8 grudnia trwa Europejski Tydzień Autyzmu, którego celem jest zwrócenie uwagi na wyjątkowość osób objętych spektrum autyzmu, w celu z jednej strony wyrażenia solidarności z osobami ze spektrum, ale też budowania większej świadomości społecznej. Warto wspomnieć o tym tygodniu, także z tego powodu, że mieliśmy w regionie kilka akcentów.

  Etykiety: autyzm
 • Tragedia pod Grudziądzem. Zginął były parlamentarzysta

  Dzisiaj w wieku 66-lat zginął w wypadku drogowym Janusz Dziecioł, któremu sławę przyniósł występ w pierwszej polskiej edycji reality show Big Brother. Zdobyta sława pozwoliła mu zostać posłem VI i VII kadencji Sejmu z okręgu toruńsko-włocławskiego.

Wiadomości z regionu

Śledź nas