Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW nowej strategii Atosa kluczową rolę odgrywa Bydgoszcz

W nowej strategii Atosa kluczową rolę odgrywa Bydgoszcz

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 21 luty 2019 18:11
W nowej strategii Atosa kluczową rolę odgrywa Bydgoszcz Fot: UMB

- Z Bydgoszczy obsługiwane są Igrzyska Olimpijskie, to jest czego nie wie wielu bydgoszczan, ale to jest dla nas wielkie wyróżnienie – mówił prezydent Rafał Bruski, na konferencji prasowej poświęconej rozwojowi firmy Atos Global Delivery Center Polska, która zdecydowała się przenieść swoją główną siedzibę w Polsce z Warszawy do Bydgoszczy.

-  To jest globalna firma, która poprzez swoją markę świadczy pozytywnie o mieście – chwalił firmę Atos, prezydent Bydgoszczy – Cieszę się, że firma Atos docenia lokalizację Bydgoszczy i docenia ludzi, którzy tworzą tutaj siłę tej firmy i stąd wzmacnia swoją pozycję, spoglądając pozytywnie na nasze miasto. To jest zawsze bardzo dobra informacja.

 

Ato GDC Polska zatrudnia obecnie w naszym kraju około 5 tys. pracowników, z tego około 3,5 tys. w Bydgoszczy – Na decyzję o przeniesieniu siedziby głównej ATOS GDC Polska do Bydgoszczy miały wpływ dwa czynniki. Po pierwsze zatrudnienie 3,8 tys. pracowników. Bydgoska lokalizacja najbardziej się rozwija, daje najlepsze warunki rozwoju – powiedział Matthieu Fersing, szef Atosa w Polsce – W tej kluczowej lokalizacji będą obsługiwani najważniejsi klienci.

W 2019 roku ATOS GDC Polska pauje zatrudnić w Polsce około 1 tys. pracowników, z tego przewiduje się, że około 550 miejsc pracy powstanie nad Brdą.

 

- Tak wielka firma powoduje, że zainteresowanie i spoglądanie firm IT na nasze miasto jest zupełnie z innej perspektywy, także przez tych, którzy wiążą przyszłość właśnie z tą branżą – dodał prezydent Rafał Bruski – Każde Igrzyska Olimpijskie, które były organizowane w ostatnich latach, właśnie z tego miejsca są zarządzane.

 

Warte obejrzenia

 • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

  Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

  Etykiety: piłka nożna
 • W 12 kolejce liderzy nie zawiedli – za tydzień rozpocznie się decydująca faza

  W meczach 12 kolejki swoje mecze wygrywali: Włocłavia Włocławek, Zawisza Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Lider Włocławek, czyli kluby pretendujące do walki o 3 ligę, mające podobną liczbę punktów. Do tej pory zawodnicy tych klubów nie mieli okazji jeszcze stanąć naprzeciwko siebie.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • ,,Zachowanie osób niewierzących w istnienie epidemii COVID-19 niweczy wysiłek reszty społeczeństwa”

  W depeszy PAP dr hab. Andrzej Cieśla z Uniwersytetu Rzeszowskiego wyraża pogląd, że COVID-19 w ostatnim czasie zbyt mocno rozpowszechnił się w Polsce, stąd też  utrzymywanie się większej liczby zakażeń będzie trwało dłużej. W jego opinii anarchiści kwestionujący istnienie pandemii niweczą wysiłki reszty społeczeństwa.

  Etykiety: covid19
 • Można odnieść wrażenie, że Polacy zagubili instynkt samozachowawczy

  Z analizy jaką przedstawionej w piątek przez ministra zdrowia wynika, że już nie tak wiele nam brakuje to scenariusza ,,gorszego od czarnego”, co skutkowałoby totalną zapaścią służby zdrowia. Tymczasem tysiące osób wczoraj protestowało w około 60 miastach przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej, wcześniej w tygodniu mieliśmy też protesty rolnicze, nie mówiąc już o anarchistach, którzy protestują przeciwko wprowadzaniu obostrzeń do walki z COVID-19. To wszystko znacząco zwiększa ryzyko rozwoju pandemii.

Wiadomości z regionu