Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW nowej strategii Atosa kluczową rolę odgrywa Bydgoszcz

W nowej strategii Atosa kluczową rolę odgrywa Bydgoszcz

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 21 luty 2019 18:11
W nowej strategii Atosa kluczową rolę odgrywa Bydgoszcz Fot: UMB

- Z Bydgoszczy obsługiwane są Igrzyska Olimpijskie, to jest czego nie wie wielu bydgoszczan, ale to jest dla nas wielkie wyróżnienie – mówił prezydent Rafał Bruski, na konferencji prasowej poświęconej rozwojowi firmy Atos Global Delivery Center Polska, która zdecydowała się przenieść swoją główną siedzibę w Polsce z Warszawy do Bydgoszczy.

-  To jest globalna firma, która poprzez swoją markę świadczy pozytywnie o mieście – chwalił firmę Atos, prezydent Bydgoszczy – Cieszę się, że firma Atos docenia lokalizację Bydgoszczy i docenia ludzi, którzy tworzą tutaj siłę tej firmy i stąd wzmacnia swoją pozycję, spoglądając pozytywnie na nasze miasto. To jest zawsze bardzo dobra informacja.

 

Ato GDC Polska zatrudnia obecnie w naszym kraju około 5 tys. pracowników, z tego około 3,5 tys. w Bydgoszczy – Na decyzję o przeniesieniu siedziby głównej ATOS GDC Polska do Bydgoszczy miały wpływ dwa czynniki. Po pierwsze zatrudnienie 3,8 tys. pracowników. Bydgoska lokalizacja najbardziej się rozwija, daje najlepsze warunki rozwoju – powiedział Matthieu Fersing, szef Atosa w Polsce – W tej kluczowej lokalizacji będą obsługiwani najważniejsi klienci.

W 2019 roku ATOS GDC Polska pauje zatrudnić w Polsce około 1 tys. pracowników, z tego przewiduje się, że około 550 miejsc pracy powstanie nad Brdą.

 

- Tak wielka firma powoduje, że zainteresowanie i spoglądanie firm IT na nasze miasto jest zupełnie z innej perspektywy, także przez tych, którzy wiążą przyszłość właśnie z tą branżą – dodał prezydent Rafał Bruski – Każde Igrzyska Olimpijskie, które były organizowane w ostatnich latach, właśnie z tego miejsca są zarządzane.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Co dalej z ligą? Jednak nikt nie śpieszy się z decyzją

    Jest to pytanie, które zadaje sobie wielu kibiców piłkarskich, choć pewnie już wielu pogodziło się z tym, że w tym sezonie piłkarze nie wyjdą na boisko. Decyzje PZPN planował ogłosić w tym tygodniu, ale teraz mówi się, że być może warto poczekać z nią do maja.

  • W tym tygodniu zapaść ma decyzja co dalej z rozgrywkami

    Do 26 kwietnia w Polsce nie odbędzie się żaden mecz piłkarski – tyle wiemy na pewno. W rozmowie ze Sportowymi Faktami prezes PZPN Zbigniew Boniek przyznaje, że jest pewien plan na dokończenie rozgrywek we wszystkich ligach, który poznać mamy albo pod koniec tego tygodnia, albo na początku przyszłego.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 199

 

Stan na dzień 03.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 156

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11284

- liczba osób objętych nadzorem – 1150

 

- liczba pobranych próbek – 3030

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów

Wiadomości z regionu