Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRuszyły konsultacje dotyczące taryf w komunikacji miejskiej

Ruszyły konsultacje dotyczące taryf w komunikacji miejskiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 03 marzec 2019 00:27

Przez cały marze możemy się wypowiedzieć w kwestii zmiany taryf z komunikacji miejskiej, a dokładniej wprowadzenia biletów czasowych, o co postuluje część środowisk. Wziąć udział w tych konsultacjach możemy poprzez wypełnienie ankiety internetowej.

 

Konsultacje odbywają się na platformie - https://ankiety.um.bydgoszcz.pl/index.php/569352?lang=pl

 

Pytania nie są zbytnio szczegółowe, oprócz zbadania jak często korzystamy z komunikacji miejskiej, ankieta pyta nas czy jesteśmy za wprowadzeniem biletów czasowych. Ewentualnie jeżeli mamy w tej materii jakieś przemyślenia, możemy wyrazić opisową uwagę.

 

O co zabiegają społecznicy? Chodzi głównie o to, aby zrównać wartość biletu jednorazowego na jedną linię z biletem czasowym, który pozwoli nam na dowolną liczbę przesiadek. Nie da się bowiem tak zorganizować siatki połączeń, aby z każdego osiedla udało się dojechać w każde oczekiwane miejsce i konieczne są przesiadki.

 

Ankieta nie pyta nas już czy bilet jednorazowy byłby ważny przez 45 minut czy np. 30 minut. To może być przedmiotem dalszych analiz.

 

Do tej pory ZDMiKP był sceptyczny do rewolucji komunikacyjnej, wyniki tej ankiety jeżeli pokażą , że jest zapotrzebowanie na zmiany, to mogą zmienić to nastawienie.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

  Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

 • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

  Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10
 • Unia Europejska planuje wyemitować obligacje na ożywienie gospodarki po wirusie

  Czas wrócić do rozmów o nowym budżecie Unii Europejskiej na lata 2021-2027, rozmowy te zostały przesunięte z uwagi na epidemię COVID-19, która ściągnęła główną uwagę przywódców państw UE. Pandemia uderza również w gospodarki, stąd też Unia musi uzgodnić budżet, który pozwoli ożywić gospodarkę.

  Etykiety: Unia Europejska
 • Sprzedaż i zakup samochodu zgłosimy przez internet

  Po tym jak w ramach jednego z pierwszych etapów odmrażania gospodarki otwarte zostały Urzędy Miast i Starostwa Powiatowe, pojawiły się przed nimi kolejki osób chcących zarejestrować samochód lub zgłosić jego zakup. Te czynności można wykonać jednak zdalnie bez wychodzenia z domu.

Wiadomości z regionu