Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRuszyły konsultacje dotyczące taryf w komunikacji miejskiej

Ruszyły konsultacje dotyczące taryf w komunikacji miejskiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 03 marzec 2019 00:27

Przez cały marze możemy się wypowiedzieć w kwestii zmiany taryf z komunikacji miejskiej, a dokładniej wprowadzenia biletów czasowych, o co postuluje część środowisk. Wziąć udział w tych konsultacjach możemy poprzez wypełnienie ankiety internetowej.

 

Konsultacje odbywają się na platformie - https://ankiety.um.bydgoszcz.pl/index.php/569352?lang=pl

 

Pytania nie są zbytnio szczegółowe, oprócz zbadania jak często korzystamy z komunikacji miejskiej, ankieta pyta nas czy jesteśmy za wprowadzeniem biletów czasowych. Ewentualnie jeżeli mamy w tej materii jakieś przemyślenia, możemy wyrazić opisową uwagę.

 

O co zabiegają społecznicy? Chodzi głównie o to, aby zrównać wartość biletu jednorazowego na jedną linię z biletem czasowym, który pozwoli nam na dowolną liczbę przesiadek. Nie da się bowiem tak zorganizować siatki połączeń, aby z każdego osiedla udało się dojechać w każde oczekiwane miejsce i konieczne są przesiadki.

 

Ankieta nie pyta nas już czy bilet jednorazowy byłby ważny przez 45 minut czy np. 30 minut. To może być przedmiotem dalszych analiz.

 

Do tej pory ZDMiKP był sceptyczny do rewolucji komunikacyjnej, wyniki tej ankiety jeżeli pokażą , że jest zapotrzebowanie na zmiany, to mogą zmienić to nastawienie.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  • PKP pracuje nad koncepcją dla Węzła Poznańskiego

    PKP PLK ogłosiło przetarg na opracowanie wstępnego studium wykonalności dla poznańskiego węzła kolejowego. Objęte postępowaniem analizy z punktu widzenia mieszkańców naszego województwa są ważne z powodu poruszania trzech aspektów.

  • Kończą swoją przygodę z Sejmem

    Patrząc na nazwiska posłów wybranych w okręgu bydgoskim nie sposób nie zauważyć, że mamy aż sześć nowych nazwisk, czyli aż 50% wybranych przez nas posłów przez ostatnie lata w Sejmie nie zasiadała. Właściwie, poza Iwoną Kozłowską, która była posłanką w przeszłości mamy sześciu debiutantów.

Wiadomości z regionu

Śledź nas