Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRuszyły konsultacje dotyczące taryf w komunikacji miejskiej

Ruszyły konsultacje dotyczące taryf w komunikacji miejskiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 03 marzec 2019 00:27

Przez cały marze możemy się wypowiedzieć w kwestii zmiany taryf z komunikacji miejskiej, a dokładniej wprowadzenia biletów czasowych, o co postuluje część środowisk. Wziąć udział w tych konsultacjach możemy poprzez wypełnienie ankiety internetowej.

 

Konsultacje odbywają się na platformie - https://ankiety.um.bydgoszcz.pl/index.php/569352?lang=pl

 

Pytania nie są zbytnio szczegółowe, oprócz zbadania jak często korzystamy z komunikacji miejskiej, ankieta pyta nas czy jesteśmy za wprowadzeniem biletów czasowych. Ewentualnie jeżeli mamy w tej materii jakieś przemyślenia, możemy wyrazić opisową uwagę.

 

O co zabiegają społecznicy? Chodzi głównie o to, aby zrównać wartość biletu jednorazowego na jedną linię z biletem czasowym, który pozwoli nam na dowolną liczbę przesiadek. Nie da się bowiem tak zorganizować siatki połączeń, aby z każdego osiedla udało się dojechać w każde oczekiwane miejsce i konieczne są przesiadki.

 

Ankieta nie pyta nas już czy bilet jednorazowy byłby ważny przez 45 minut czy np. 30 minut. To może być przedmiotem dalszych analiz.

 

Do tej pory ZDMiKP był sceptyczny do rewolucji komunikacyjnej, wyniki tej ankiety jeżeli pokażą , że jest zapotrzebowanie na zmiany, to mogą zmienić to nastawienie.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  • Za reklamę 2 dni przed wyborami zapłaciliśmy 17 tys. zł

    24 maja był ostatnim dniem kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego. Tego dnia w niektórych regionalnych gazetach ukazał się wywiad sponsorowany z jednym z kandydatów – ironicznie dodajmy, że zapewne to tylko był przypadek - wywiad dotyczył jednak jego funkcji w Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Publikacji nie sponsorował komitet wyborczy, ale zapłacono za nią z pieniędzy publicznych.

  • Opozycja nie pójdzie do wyborów wspólnie

    Blok Koalicji Europejskiej, który powołano na wybory do Parlamentu Europejskiego, ostatecznie nie przetrwał do wyborów parlamentarnych, choć jeszcze niedawno panowało na opozycji przekonanie, że tą współpracę należy w takiej formie utrzymać. Ostatecznie liderzy się nie dogadali, a jak nie wiadomo o co chodzi, to jak zwykle chodzi o miejsca na listach wyborczych.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.