Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRuszyły konsultacje dotyczące taryf w komunikacji miejskiej

Ruszyły konsultacje dotyczące taryf w komunikacji miejskiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 03 marzec 2019 00:27

Przez cały marze możemy się wypowiedzieć w kwestii zmiany taryf z komunikacji miejskiej, a dokładniej wprowadzenia biletów czasowych, o co postuluje część środowisk. Wziąć udział w tych konsultacjach możemy poprzez wypełnienie ankiety internetowej.

 

Konsultacje odbywają się na platformie - https://ankiety.um.bydgoszcz.pl/index.php/569352?lang=pl

 

Pytania nie są zbytnio szczegółowe, oprócz zbadania jak często korzystamy z komunikacji miejskiej, ankieta pyta nas czy jesteśmy za wprowadzeniem biletów czasowych. Ewentualnie jeżeli mamy w tej materii jakieś przemyślenia, możemy wyrazić opisową uwagę.

 

O co zabiegają społecznicy? Chodzi głównie o to, aby zrównać wartość biletu jednorazowego na jedną linię z biletem czasowym, który pozwoli nam na dowolną liczbę przesiadek. Nie da się bowiem tak zorganizować siatki połączeń, aby z każdego osiedla udało się dojechać w każde oczekiwane miejsce i konieczne są przesiadki.

 

Ankieta nie pyta nas już czy bilet jednorazowy byłby ważny przez 45 minut czy np. 30 minut. To może być przedmiotem dalszych analiz.

 

Do tej pory ZDMiKP był sceptyczny do rewolucji komunikacyjnej, wyniki tej ankiety jeżeli pokażą , że jest zapotrzebowanie na zmiany, to mogą zmienić to nastawienie.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

 • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

  Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Minister rolnictwa o PiS: ze zwierzęcia robi boga i dehumanizuje człowieka

  Ostatnie komunikaty wskazują, że kryzys w obozie Zjednoczonej Prawicy jest już bliski zażegnania, nowy front otwiera natomiast swoimi wypowiedziami minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski – jeden z dwóch ministrów konstytucyjnych reprezentujących województwo kujawsko-pomorskie, którego los w resorcie wydaje się przesądzony.

 • 84 zakażenia koronawirusem w DPS-ie w Wilkowiczkach

  84 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdziły testy w Domu Pomocy Społecznej w Wilkowiczkach – poinformował w piątek PAP rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól. Zakażonych jest 76 pensjonariuszy – mężczyzn niepełnosprawnych intelektualnie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu