Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRIO wzywa Białe Błota do ponownego uchwalenia budżetu

RIO wzywa Białe Błota do ponownego uchwalenia budżetu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 07 marzec 2019 18:44

Dość kontrowersyjnie zakończyła się sesja Rady Gminy Białe Błota w dniu 29 stycznia, w trakcie której uchwalono budżet gminy na 2019 rok. Dzisiaj dowiadujemy się, że ten dokument zakwestionowała Regionalna Izba Obrachunkowa, a co za tym idzie budżet idzie do poprawki.

O burzliwej sesji pisaliśmy - Czy Białym Błotom grozi komisarz?

 

Większość radnych przegłosowała poprawki do projektu budżetu autorstwa wójta, w którym dokonano przesunięć na dodatkowe inwestycje drogowe, kosztem utrzymania ulic (np. odśnieżania) oraz poprzez obniżenie wynagrodzeń dla pracowników. Współpracownicy wójta wprost mówili, że najprawdopodobniej ten budżet będzie uchylony przez organ nadzoru jakim jest RIO.

 

Dzisiaj gazeta Białe Błota Info na Facebook-u przedstawia informację, iż wiceprezes RIO w Bydgoszczy miał poinformować o uchyleniu budżetu gminy na 2019 rok oraz uchwale o wieloletniej perspektywie finansowej. Rada Gminy Białe Błota musi budżet zatem uchwalić na nowo i ma na to czas do 1 kwietnia.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Dla młodego pokolenia etos Solidarności niewiele już znaczy. Politycy tego nie chcą natomiast widzieć

    Przed tygodniem byłem świadkiem jak policjanci znoszą z ulicy młodych aktywistów, którzy zablokowali ulicę Jagiellońską, domagając się większych działań rządzących na rzecz klimatu. Nie zamierzam chwalić takiego łamania przepisów, ale nie sposób nie zauważyć, że jest to autentyczna deklaracja tożsamościowa młodego pokolenia. Mogę mieć wobec tej rewolucji politycznej duże obawy, ale nie mogę udawać, że to się nie dzieje.

  • Od połowy miesiąca mogą się rozpocząć szczepienia kolejnych grup

    Obecnie szczepieni są nauczyciele, w tym także akademiccy oraz seniorzy po 70 roku życia. Zdarzają się też osoby z tzw. grupy 0, która miała być zaszczepiona przed końcem stycznia, ale wystąpiły pewne perturbacje. Pełnomocnik rządu ds. szczepień minister Dworczyk zapowiada, że od 15 marca szczepione mogłyby być kolejne grupy.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu