Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRIO wzywa Białe Błota do ponownego uchwalenia budżetu

RIO wzywa Białe Błota do ponownego uchwalenia budżetu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 07 marzec 2019 18:44

Dość kontrowersyjnie zakończyła się sesja Rady Gminy Białe Błota w dniu 29 stycznia, w trakcie której uchwalono budżet gminy na 2019 rok. Dzisiaj dowiadujemy się, że ten dokument zakwestionowała Regionalna Izba Obrachunkowa, a co za tym idzie budżet idzie do poprawki.

O burzliwej sesji pisaliśmy - Czy Białym Błotom grozi komisarz?

 

Większość radnych przegłosowała poprawki do projektu budżetu autorstwa wójta, w którym dokonano przesunięć na dodatkowe inwestycje drogowe, kosztem utrzymania ulic (np. odśnieżania) oraz poprzez obniżenie wynagrodzeń dla pracowników. Współpracownicy wójta wprost mówili, że najprawdopodobniej ten budżet będzie uchylony przez organ nadzoru jakim jest RIO.

 

Dzisiaj gazeta Białe Błota Info na Facebook-u przedstawia informację, iż wiceprezes RIO w Bydgoszczy miał poinformować o uchyleniu budżetu gminy na 2019 rok oraz uchwale o wieloletniej perspektywie finansowej. Rada Gminy Białe Błota musi budżet zatem uchwalić na nowo i ma na to czas do 1 kwietnia.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Polska podzielona – dwie ,,debaty” prezydenckie

    W poniedziałek mieliśmy do czynienia na pewno z rzeczą niespotykaną do tej pory w polskich kampaniach wyborczych. W podobnym czasie odbywały się dwie ,,debaty”, przynajmniej takie miały być z nazwy – w Końskich w województwie Świętokrzyskim prezydent Andrzej Duda odpowiadał na pytania zaproszonych przez TVP obywateli, natomiast w Lesznie w Wielkopolsce Rafał Trzaskowski odpowiadał na pytania dziennikarzy mediów ogólnopolskich, również tych sobie nieprzychylnych.

  • Minister zdrowia przewiduje znaczny wzrost zachorowań na jesień

    Jesienią czeka nas pilnowanie dystansu, noszenie maseczek i powrót do rozsądku - zapowiedział szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski. Zapewnił, że służba zdrowia przygotowuje się do wzrostu zachorowań na COVID-19 spodziewanego jesienią.

Wiadomości z regionu