Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW Dzień Flagi przeciwko pakietowi klimatycznemu

W Dzień Flagi przeciwko pakietowi klimatycznemu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 02 maj 2013 16:20

Solidarna Polska tak jak przed rokiem w Bydgoszczy rozdawała przechodniom biało-czerwone flagi. Zbierane były także podpisy przeciwko pakietowi klimatycznemu.

W opinii partii Zbigniewa Ziobro, regulacje które Unia Europejska chce narzucić państwom członkowskim Bruksela, doprowadzi do znacznego wzrostu cen energii.

 

Celem nowych regulacji ma być ochrona środowiska naturalnego, w przypadku jednak takich państw jak Polska, gdzie energie elektryczną pozyskuje się głównie ze spalania węgla, pakiet klimatyczny nieść będzie bardzo wysokie koszty. Solidarna Polska przewiduje wzrost opłat za prąd o 60%-80%. Spowodować to może poważne zagrożenie dla rozwoju polskiej gospodarki.

 

Żeby w tej sprawie doszło o ogólnoeuropejskiego referendum, należy uzbierać na terenie państw członkowskich milion podpisów. Zbiórka trwa obecnie w 6 państwach, dzisiaj podpisy zbierane były także w Bydgoszczy przy ulicy Mostowej.

 

Przy okazji działacze Solidarnej Polski rozdawali flagi narodowe i zachęcali do ich wywieszania w czasie ważnych dla Polski dat. 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10

Wiadomości z regionu