Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrezydent Bydgoszczy: Zanosi się na rekordową frekwencję

Prezydent Bydgoszczy: Zanosi się na rekordową frekwencję

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 11 październik 2019 00:16

Do środy wyborcy przebywający poza swoim miejscem zamieszania mogli dopisywać się do rejestru. Wczoraj prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski ujawnił, że w porównaniu z poprzednimi wyborami mamy rekordową liczbę osób dopisanych w Bydgoszczy, co jest dobrą prognozą co do wysokiej frekwencji w niedzielę.

- Dopisało się w Bydgoszczy prawie 4 tys. osób, to jest wynik którego w poprzednich wyborach, także tych samorządowych sprzed roku, kiedy była duża frekwencja, nigdy nie było – poinformował prezydent Rafał Bruski.


W wyborach samorządowych frekwencja w Polsce wyniosła w pierwszej turze 54,9%, z tego w samej Bydgoszczy 53,03%. Nieco niższa frekwencja miała miejsce w maju w wyborach do Parlamentu Europejskiego, gdy wyniosła ona w Bydgoszczy 51,25%. Prezydent liczy, że teraz uda się przekroczyć 60%, wówczas w dniach 18-20 października Torbyd będzie dla mieszkańców bezpłatny.

 

- Liczę, że Polacy chcą sami decydować, a nie pozostawić te wybory innym – komentuje prezydent Bruski.

 

Włodarz Bydgoszczy przyznaje, że nie jest wstanie ocenić dla której siły politycznej wyższa frekwencja będzie najkorzystniejsza.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • PZPN rozważa reformę szczebli ligowych

    Prezes PZPN Zbigniew Boniek zwrócił się do prezesów okręgowych związków (wojewódzkich) z prośbą o opinie w prawie projektu zmiany nazw lig. Ekstraklasa miałaby się ponownie stać I ligą.

    Etykiety: piłka nożna
  • Co dalej z ligą? Jednak nikt nie śpieszy się z decyzją

    Jest to pytanie, które zadaje sobie wielu kibiców piłkarskich, choć pewnie już wielu pogodziło się z tym, że w tym sezonie piłkarze nie wyjdą na boisko. Decyzje PZPN planował ogłosić w tym tygodniu, ale teraz mówi się, że być może warto poczekać z nią do maja.

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 06.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 245

- stwierzone zgony - 2

- liczba osób hospitalizowanych – 197

- liczba osób w kwarantannie – 13042

- liczba osób objętych nadzorem – 829

- liczba pobranych próbek – 4502

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów

Wiadomości z regionu