Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrezydent Bydgoszczy: Zanosi się na rekordową frekwencję

Prezydent Bydgoszczy: Zanosi się na rekordową frekwencję

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 11 październik 2019 00:16

Do środy wyborcy przebywający poza swoim miejscem zamieszania mogli dopisywać się do rejestru. Wczoraj prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski ujawnił, że w porównaniu z poprzednimi wyborami mamy rekordową liczbę osób dopisanych w Bydgoszczy, co jest dobrą prognozą co do wysokiej frekwencji w niedzielę.

- Dopisało się w Bydgoszczy prawie 4 tys. osób, to jest wynik którego w poprzednich wyborach, także tych samorządowych sprzed roku, kiedy była duża frekwencja, nigdy nie było – poinformował prezydent Rafał Bruski.


W wyborach samorządowych frekwencja w Polsce wyniosła w pierwszej turze 54,9%, z tego w samej Bydgoszczy 53,03%. Nieco niższa frekwencja miała miejsce w maju w wyborach do Parlamentu Europejskiego, gdy wyniosła ona w Bydgoszczy 51,25%. Prezydent liczy, że teraz uda się przekroczyć 60%, wówczas w dniach 18-20 października Torbyd będzie dla mieszkańców bezpłatny.

 

- Liczę, że Polacy chcą sami decydować, a nie pozostawić te wybory innym – komentuje prezydent Bruski.

 

Włodarz Bydgoszczy przyznaje, że nie jest wstanie ocenić dla której siły politycznej wyższa frekwencja będzie najkorzystniejsza.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Nasz bohater!

    We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

    Etykiety: Jacek Góralski
  • Zawisza ma poważnego partnera

    Polski Koncern Naftowy Orlen będzie partnerem klubu Zawisza Bydgoszcz. Największy gracz na polskim rynku naftowym będzie wspierał zarówno drużynę seniorów oraz szkolenie dzieci i młodzieży.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas