Jesteś tutaj: HomeBydgoszczGorszące sceny w ratuszu, czyli sesja Rady Miasta w ostatnim dniu kampanii wyborczej

Gorszące sceny w ratuszu, czyli sesja Rady Miasta w ostatnim dniu kampanii wyborczej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 11 październik 2019 16:36

W czwartek Komitet Obrony Demokraci poinformował, że radny Bogdan Dzakanowski z PiS został nagrany podczas zrywania plandeki z antyrzadowym przesłaniem, co miało miejsce we wrześniu przed nowym budynkiem Sądu Okręgowego. Dzisiaj radni Koalicji Obywatelskiej domagali się rezygnacji z mandatu radnego przez Dzakanowskiego, bowiem szkodzi wizerunkowi Rady Miasta.

,,Dzakanowski to złodziej” - w koszulce z takim hasłem przyszedł do ratusza przedstawiciel bydgoskiego KOD-u Karol Słowiński. Przyszedł on, aby wziąć udział w konferencji prasowej wiceprzewodniczącego Rady Miasta Lecha Zagłoby-Zyglera i szefa klubu Koalicji Obywatelskiej Jakuba Mikołajczaka, zanim jednak do niej doszło wywiązała się dyskusja - Dlaczego robicie show z tym panem? - pytał radny Jerzy Mickuś – Jeżeli pan ma jakiś problem to jest prokuratura sąd – wskazywał na Słowińskiego Mickuś, w tym samym czasie Mikołajczak rozpoczynał konferencję prasowa - Konferencja dotyczy standardów w Radzie Miasta – mówił Mikołajczak.

 

- Prawo i Sprawiedliwość ciągle nam mówi o przestrzeganiu zasad, reguł i właśnie tych standardów. Jak to się ma do tego wydarzenia? Nie jest to pierwsze wydarzenie w Radzie Miasta, bo w ubiegłej kadencji mieliśmy już przypadek, kiedy to były radny Piasecki martretował swoją żonę i musiał zrzec się mandatu - mówił wiceprzewodniczący Lech Zagłoba-Zygler – Jak na te wydarzenia zareaguje Prawo i Sprawiedliwość, które radnego Dzakanowskiego przygarnęło w swoje szeregi?

 

- Apeluje do klubu PiS, aby wreszcie zaczął reagować odpowiednio, zaczął działać i wykorzystał swoje narzędzie polityczne, narzędzia jak powiedział prezes Kaczyński napiętnowania, aby pomóc zmusić, poprosić radnego Dzakanowskiego do złożenia, mandatu, aby jego miejsce objął szanowany radny Stefan Pastuszewski - apelował Jakub Mikołajczak.

 

- Ujawnienie informacji z postępowania jest przestępstwem – ocenił działanie Słowińskiego, który ujawnił, że monitoring zarejestrował Dzakanowskiego zrywającego plandekę, szef klubu radnych PiS Jarosław Wenderlich – Na razie jest słowo przeciwko słowu. Sprawę będzie trzeba wyjaśnić. Nie róbmy kampanii w ratuszu.

 

Półtora tygodnia przerwy w sesji

Radni zebrali się w ratuszu, bowiem na wniosek klubu PiS została zwołana nadzwyczajna sesja Rady Miasta, w której przedstawiciele rad osiedli mieli przedstawić bolączki dotyczące swoich osiedli. Radni klubów Koalicji Obywatelskiej i SLD uznali, że tydzień to zbyt mało, aby rady osiedlowe się do sesji przygotowały, a także że czas kampanii wyborczej nie jest ku temu najlepszy, dlatego złożyli i przegłosowali wniosek o ogłoszenie przerwy w obradach do środy 23 października godziny 15:00.

 

 

- Niestety dzisiaj na sesji Rady Miasta Bydgoszczy uniemożliwiono radnym osiedlowym, przedstawicielom mieszkańców Bydgoszczy zabraknie głosu. Niestety po raz kolejny w sali sesyjnej bydgoskiego ratusza, a widzieliśmy już w tej kadencji wiele skandalicznych zachowań rządzącej Koalicji Obywatelskiej – komentował po sesji radny Wenderlich.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Prawie trzech na dziesięciu maturzystów nie zdało jeszcze egzaminu

  We wtorek oficjalnie Centralna Komisja Egzaminacyjna zaprezentowała wstępne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, który odbywał się w nietypowym czasie, bowiem w czerwcu. W skali kraju egzamin zdało już 74% wszystkich tegorocznych maturzystów – w województwie kujawsko-pomorskim zdawalność była nieco niższa i wyniosła 71,2%.

  Etykiety: matury
 • Formalne opóźnienia dotyczące budowy drogi ekspresowej S-10

  W lutym Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję, którą można uznać za milową, w procesie przygotowania budowy drogi ekspresowej S-10 na odcinku Bydgoszcz i Toruń – decyzję środowiskową dla rekomendowanego przez GDDKiA wariantu przebiegu drogi. Do dzisiaj ta decyzja nie jest jednak jeszcze prawomocna.

Wiadomości z regionu