Jesteś tutaj: HomeBydgoszczGorszące sceny w ratuszu, czyli sesja Rady Miasta w ostatnim dniu kampanii wyborczej

Gorszące sceny w ratuszu, czyli sesja Rady Miasta w ostatnim dniu kampanii wyborczej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 11 październik 2019 16:36

W czwartek Komitet Obrony Demokraci poinformował, że radny Bogdan Dzakanowski z PiS został nagrany podczas zrywania plandeki z antyrzadowym przesłaniem, co miało miejsce we wrześniu przed nowym budynkiem Sądu Okręgowego. Dzisiaj radni Koalicji Obywatelskiej domagali się rezygnacji z mandatu radnego przez Dzakanowskiego, bowiem szkodzi wizerunkowi Rady Miasta.

,,Dzakanowski to złodziej” - w koszulce z takim hasłem przyszedł do ratusza przedstawiciel bydgoskiego KOD-u Karol Słowiński. Przyszedł on, aby wziąć udział w konferencji prasowej wiceprzewodniczącego Rady Miasta Lecha Zagłoby-Zyglera i szefa klubu Koalicji Obywatelskiej Jakuba Mikołajczaka, zanim jednak do niej doszło wywiązała się dyskusja - Dlaczego robicie show z tym panem? - pytał radny Jerzy Mickuś – Jeżeli pan ma jakiś problem to jest prokuratura sąd – wskazywał na Słowińskiego Mickuś, w tym samym czasie Mikołajczak rozpoczynał konferencję prasowa - Konferencja dotyczy standardów w Radzie Miasta – mówił Mikołajczak.

 

- Prawo i Sprawiedliwość ciągle nam mówi o przestrzeganiu zasad, reguł i właśnie tych standardów. Jak to się ma do tego wydarzenia? Nie jest to pierwsze wydarzenie w Radzie Miasta, bo w ubiegłej kadencji mieliśmy już przypadek, kiedy to były radny Piasecki martretował swoją żonę i musiał zrzec się mandatu - mówił wiceprzewodniczący Lech Zagłoba-Zygler – Jak na te wydarzenia zareaguje Prawo i Sprawiedliwość, które radnego Dzakanowskiego przygarnęło w swoje szeregi?

 

- Apeluje do klubu PiS, aby wreszcie zaczął reagować odpowiednio, zaczął działać i wykorzystał swoje narzędzie polityczne, narzędzia jak powiedział prezes Kaczyński napiętnowania, aby pomóc zmusić, poprosić radnego Dzakanowskiego do złożenia, mandatu, aby jego miejsce objął szanowany radny Stefan Pastuszewski - apelował Jakub Mikołajczak.

 

- Ujawnienie informacji z postępowania jest przestępstwem – ocenił działanie Słowińskiego, który ujawnił, że monitoring zarejestrował Dzakanowskiego zrywającego plandekę, szef klubu radnych PiS Jarosław Wenderlich – Na razie jest słowo przeciwko słowu. Sprawę będzie trzeba wyjaśnić. Nie róbmy kampanii w ratuszu.

 

Półtora tygodnia przerwy w sesji

Radni zebrali się w ratuszu, bowiem na wniosek klubu PiS została zwołana nadzwyczajna sesja Rady Miasta, w której przedstawiciele rad osiedli mieli przedstawić bolączki dotyczące swoich osiedli. Radni klubów Koalicji Obywatelskiej i SLD uznali, że tydzień to zbyt mało, aby rady osiedlowe się do sesji przygotowały, a także że czas kampanii wyborczej nie jest ku temu najlepszy, dlatego złożyli i przegłosowali wniosek o ogłoszenie przerwy w obradach do środy 23 października godziny 15:00.

 

 

- Niestety dzisiaj na sesji Rady Miasta Bydgoszczy uniemożliwiono radnym osiedlowym, przedstawicielom mieszkańców Bydgoszczy zabraknie głosu. Niestety po raz kolejny w sali sesyjnej bydgoskiego ratusza, a widzieliśmy już w tej kadencji wiele skandalicznych zachowań rządzącej Koalicji Obywatelskiej – komentował po sesji radny Wenderlich.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

  Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

 • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

  Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10
 • Unia Europejska planuje wyemitować obligacje na ożywienie gospodarki po wirusie

  Czas wrócić do rozmów o nowym budżecie Unii Europejskiej na lata 2021-2027, rozmowy te zostały przesunięte z uwagi na epidemię COVID-19, która ściągnęła główną uwagę przywódców państw UE. Pandemia uderza również w gospodarki, stąd też Unia musi uzgodnić budżet, który pozwoli ożywić gospodarkę.

  Etykiety: Unia Europejska
 • Sprzedaż i zakup samochodu zgłosimy przez internet

  Po tym jak w ramach jednego z pierwszych etapów odmrażania gospodarki otwarte zostały Urzędy Miast i Starostwa Powiatowe, pojawiły się przed nimi kolejki osób chcących zarejestrować samochód lub zgłosić jego zakup. Te czynności można wykonać jednak zdalnie bez wychodzenia z domu.

Wiadomości z regionu