Jesteś tutaj: HomeBydgoszczGorszące sceny w ratuszu, czyli sesja Rady Miasta w ostatnim dniu kampanii wyborczej

Gorszące sceny w ratuszu, czyli sesja Rady Miasta w ostatnim dniu kampanii wyborczej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 11 październik 2019 16:36

W czwartek Komitet Obrony Demokraci poinformował, że radny Bogdan Dzakanowski z PiS został nagrany podczas zrywania plandeki z antyrzadowym przesłaniem, co miało miejsce we wrześniu przed nowym budynkiem Sądu Okręgowego. Dzisiaj radni Koalicji Obywatelskiej domagali się rezygnacji z mandatu radnego przez Dzakanowskiego, bowiem szkodzi wizerunkowi Rady Miasta.

,,Dzakanowski to złodziej” - w koszulce z takim hasłem przyszedł do ratusza przedstawiciel bydgoskiego KOD-u Karol Słowiński. Przyszedł on, aby wziąć udział w konferencji prasowej wiceprzewodniczącego Rady Miasta Lecha Zagłoby-Zyglera i szefa klubu Koalicji Obywatelskiej Jakuba Mikołajczaka, zanim jednak do niej doszło wywiązała się dyskusja - Dlaczego robicie show z tym panem? - pytał radny Jerzy Mickuś – Jeżeli pan ma jakiś problem to jest prokuratura sąd – wskazywał na Słowińskiego Mickuś, w tym samym czasie Mikołajczak rozpoczynał konferencję prasowa - Konferencja dotyczy standardów w Radzie Miasta – mówił Mikołajczak.

 

- Prawo i Sprawiedliwość ciągle nam mówi o przestrzeganiu zasad, reguł i właśnie tych standardów. Jak to się ma do tego wydarzenia? Nie jest to pierwsze wydarzenie w Radzie Miasta, bo w ubiegłej kadencji mieliśmy już przypadek, kiedy to były radny Piasecki martretował swoją żonę i musiał zrzec się mandatu - mówił wiceprzewodniczący Lech Zagłoba-Zygler – Jak na te wydarzenia zareaguje Prawo i Sprawiedliwość, które radnego Dzakanowskiego przygarnęło w swoje szeregi?

 

- Apeluje do klubu PiS, aby wreszcie zaczął reagować odpowiednio, zaczął działać i wykorzystał swoje narzędzie polityczne, narzędzia jak powiedział prezes Kaczyński napiętnowania, aby pomóc zmusić, poprosić radnego Dzakanowskiego do złożenia, mandatu, aby jego miejsce objął szanowany radny Stefan Pastuszewski - apelował Jakub Mikołajczak.

 

- Ujawnienie informacji z postępowania jest przestępstwem – ocenił działanie Słowińskiego, który ujawnił, że monitoring zarejestrował Dzakanowskiego zrywającego plandekę, szef klubu radnych PiS Jarosław Wenderlich – Na razie jest słowo przeciwko słowu. Sprawę będzie trzeba wyjaśnić. Nie róbmy kampanii w ratuszu.

 

Półtora tygodnia przerwy w sesji

Radni zebrali się w ratuszu, bowiem na wniosek klubu PiS została zwołana nadzwyczajna sesja Rady Miasta, w której przedstawiciele rad osiedli mieli przedstawić bolączki dotyczące swoich osiedli. Radni klubów Koalicji Obywatelskiej i SLD uznali, że tydzień to zbyt mało, aby rady osiedlowe się do sesji przygotowały, a także że czas kampanii wyborczej nie jest ku temu najlepszy, dlatego złożyli i przegłosowali wniosek o ogłoszenie przerwy w obradach do środy 23 października godziny 15:00.

 

 

- Niestety dzisiaj na sesji Rady Miasta Bydgoszczy uniemożliwiono radnym osiedlowym, przedstawicielom mieszkańców Bydgoszczy zabraknie głosu. Niestety po raz kolejny w sali sesyjnej bydgoskiego ratusza, a widzieliśmy już w tej kadencji wiele skandalicznych zachowań rządzącej Koalicji Obywatelskiej – komentował po sesji radny Wenderlich.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

    W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

    Etykiety: Polonia Bydgoszcz
  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wiadomości z regionu