Jesteś tutaj: HomeBydgoszczJakie osiedle najchętniej głosowało?

Jakie osiedle najchętniej głosowało?

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 15 październik 2019 14:41

Frekwencja wyborcza w Bydgoszczy była rekordowa, bowiem wyniosła 66,77%, przez co jak obiecał prezydent w najbliższy weekend Torbyd będzie bezpłatny. Sprawdzamy, gdzie bydgoszczanie szli bardziej chętnie na wybory, a gdzie mniej.

W Bydgoszczy głosowaliśmy w łącznie w 204 obwodach. Do analizy wstępnie odrzucamy obwody zamknięte, czyli np. szpitale, które mogą z uwagi na swoją specyfikę zakrzywiać wyniki. Są to też stosunkowo małe obwody.

 

Najmniejsze zainteresowanie wyborami miało miejsce we Śródmieściu, w obwodzie z siedzibą w przedszkolu przy ulicy Kościuszki frekwencja wyniosła 43,2%, w placówce Enea przy ul. Warmińskiego 47,63%, Wynik poniżej 48% odnotowano także w szkołach przy ulicy Hetmańskiej i Gdańskiej 58 oraz Staroszkolne na Okolu. W Zespole Szkół Drzewnych przy toruńskiej było to 48,04%. W szkole przy Hutniczej mamy frekwencje napoziomie 46,15%.

 

Top 5 obwodów o najwyższej frekwencji:
1. Szkoła Podstawowa nr 17 przy ulicy gen. Fieldorfa w Nowym Fordonie 78,68%
2. Zespół Szkół nr 32 przy ulicy Kruczej 78,33%
3. Szkoła Podstawowa nr 64 przy Sardynkowej (Osowa Góra) 77,34% (na podkreślenie zasługuje fakt, że był to jeden z najbardziej licznych obwodów.
4. VIII LO na Swarzewskiej – 77,03% oraz Zespół Szkół Budowlanych Pestalozziego
5. Szkoła Rzemiosła i Przedsiębiorczości – 76,76%.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

    W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

    Etykiety: Polonia Bydgoszcz
  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wiadomości z regionu