Jesteś tutaj: HomeBydgoszczJakie osiedle najchętniej głosowało?

Jakie osiedle najchętniej głosowało?

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 15 październik 2019 14:41

Frekwencja wyborcza w Bydgoszczy była rekordowa, bowiem wyniosła 66,77%, przez co jak obiecał prezydent w najbliższy weekend Torbyd będzie bezpłatny. Sprawdzamy, gdzie bydgoszczanie szli bardziej chętnie na wybory, a gdzie mniej.

W Bydgoszczy głosowaliśmy w łącznie w 204 obwodach. Do analizy wstępnie odrzucamy obwody zamknięte, czyli np. szpitale, które mogą z uwagi na swoją specyfikę zakrzywiać wyniki. Są to też stosunkowo małe obwody.

 

Najmniejsze zainteresowanie wyborami miało miejsce we Śródmieściu, w obwodzie z siedzibą w przedszkolu przy ulicy Kościuszki frekwencja wyniosła 43,2%, w placówce Enea przy ul. Warmińskiego 47,63%, Wynik poniżej 48% odnotowano także w szkołach przy ulicy Hetmańskiej i Gdańskiej 58 oraz Staroszkolne na Okolu. W Zespole Szkół Drzewnych przy toruńskiej było to 48,04%. W szkole przy Hutniczej mamy frekwencje napoziomie 46,15%.

 

Top 5 obwodów o najwyższej frekwencji:
1. Szkoła Podstawowa nr 17 przy ulicy gen. Fieldorfa w Nowym Fordonie 78,68%
2. Zespół Szkół nr 32 przy ulicy Kruczej 78,33%
3. Szkoła Podstawowa nr 64 przy Sardynkowej (Osowa Góra) 77,34% (na podkreślenie zasługuje fakt, że był to jeden z najbardziej licznych obwodów.
4. VIII LO na Swarzewskiej – 77,03% oraz Zespół Szkół Budowlanych Pestalozziego
5. Szkoła Rzemiosła i Przedsiębiorczości – 76,76%.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • W tym roku Polonia Pucharu nie wywalczy

  W środę zostały dwa zaległe spotkania 1/8 finału okręgowego Pucharu Polski. Pierwotnie te mecze miały został rozegrane w marcu, ale z uwagi na epidemię COVID-19 poczekały do połowy lipca. Okręgowy Puchar Polski, to jedyne rozgrywki w naszym województwie sezonu 2019/2020, które zostaną dokończone.

  Etykiety: piłka nożna
 • Co się odwlecze to nie uciecze

  Derbami Zawisza – Chemik niebiesko-czarni mieli rozegrać pierwszy po latach przerwy mecz na stadionie Zawiszy przy ulicy Gdańskiej – mecz planowany był na inauguracje rundy wiosennej w marcu. Do meczu jednak nie doszło z uwagi na epidemię COVID-19, z powodu której w IV lidze nie rozpoczęto nawet rundy wiosennej. Los chciał, że Zawisza podejmie Chemika na inaugurację sezonu 2020/2021.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Eksperci przewidywali, że po Wielkanocy zabraknie w Polsce respiratorów

  Okres Wielkanocny zapamiętamy głównie z głębokiego lockdownu, zaleceń aby unikać spotkań w zbyt szerokim gronie rodzinnym, a także prawie pustych kościołów w Wielkim Tygodniu. O przyczynach decyzji z tamtego okresu mówił we wtorek na Komisji Zdrowia wiceminister Waldemar Kraska. Komisja poświęcona była przygotowaniom do ewentualnej drugiej fali COVID-19.

  Etykiety: covid19 koronawirus
 • Krajobraz po bitwie – komentarz powyborczy

  Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie i będzie rządził do 2025 roku – w ten sposób można najprościej podsumować zakończoną batalię wyborczą. Obóz Zjednoczonej Prawicy ze zwycięstwa Dudy zapewne jest zadowolony, ale na tym powody do zadowolenia się kończą – przegrany najmłodszy elektorat, co nie jest dobrym prognostykiem na przyszłość, tak samo jak oparcie tego wcale nie imponującego zwycięstwa na głosujących z Podkarpacia czy Podlasia.

Wiadomości z regionu