Jesteś tutaj: HomeBydgoszczEuroposeł Sikorski oficjalnie otworzył w Bydgoszczy biuro

Europoseł Sikorski oficjalnie otworzył w Bydgoszczy biuro

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 25 październik 2019 16:31
Europoseł Sikorski oficjalnie otworzył w Bydgoszczy biuro Fot: European Union

Praktycznie już od jakiegoś czasu, ale oficjalnie od dzisiaj, przy ulicy Długiej w Bydgoszczy Radosław Sikorski otworzył biuro posła do Parlamentu Europejskiego Jak mówił o Parlamencie Europejskim – To jest nasz parlament.


Biuro Sikorski otworzył przy bydgoskiej siedzibie Platformy Obywatelskiej, w pomieszczeniu zajmowanym wcześniej przez europosła Tadeusza Zwiefkę. Polityk zamierza otworzyć biura we wszystkich miastach prezydenckich województwa kujawsko-pomorskiego, w zachodniej części będzie to zatem również Inowrocław.

 

- Pamiętamy to nie jest żaden obcy parlament. To jest nasz parlament, do którego demokratycznie zostałem wybrany i jeszcze raz serdecznie dziękuje za zaufanie. Parlament Europejski jest częścią polskiego porządku prawnego – mówił na otwarciu poseł do Parlamentu Europejskiego Radosław Sikorski.

 

W otwarciu uczestniczył prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, który wręczył obraz prezentujący miasto, do nowego biura - Ważny moment w historii miasta, gdy nowo wybrany europoseł zawsze otwiera swoje biuro.

 

Prezydent bydgoski podziękował również za charytatywne (przysługujące wynagrodzenie było przelewane na dom dziecka) zasiadanie w Radzie Nadzorczej jednej ze spółek komunalnych - Pan europoseł będzie jedną z ważniejszych postaci, może najważniejszą, oby, w kontaktach między Unią Europejską a Stanami Zjednoczonymi. Mamy w Bydgoszczy biznesmenów i business amerykański. To doświadczenie, które charytatywnie, który przeznaczył na bycie w Radzie Nadzorczej Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, to się przekładało już na większe zainteresowanie, ale myślę, że również teraz będzie okazja, aby tego typu projekty wspierać.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

  • Kluczowe pytanie dla wielu kwestii – jaki będzie nowy budżet Unii Europejskiej?

    Powoli końca dobiega perspektywa finansowa Unii Europejskiej 2014-2020, której rozliczenie zapewne potrwa jeszcze rok, może dwa dłużej, to kluczowe staje się pytanie jak będzie wyglądać perspektywa 2021-2027? Wiele inwestycji planowanych jest w oparciu o środki unijne, począwszy od szczebla rządowego po samorządowych.

    Etykiety: Unia Europejska
  • Spółka marszałkowska jeszcze nie inwestuje, ale prezes dobrze zarabia

    W marcu 2018 roku Sejmik Województwa wyraził zgodę na powołanie spółki Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Regionalne. Celem spółki jest prowadzenie dużych inwestycji z ramienia Samorządu Województwa, na razie spółka jeszcze żadnego dużego projektu inwestycyjnego nie prowadzi, natomiast Zarząd Województwa ,reprezentując jedynego wspólnika spółki (Samorząd Województwa) zdecydował o wysokiej pensji dla prezesa.

Wiadomości z regionu

Śledź nas