Jesteś tutaj: HomeBydgoszczEuroposeł Sikorski oficjalnie otworzył w Bydgoszczy biuro

Europoseł Sikorski oficjalnie otworzył w Bydgoszczy biuro

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 25 październik 2019 16:31
Europoseł Sikorski oficjalnie otworzył w Bydgoszczy biuro Fot: European Union

Praktycznie już od jakiegoś czasu, ale oficjalnie od dzisiaj, przy ulicy Długiej w Bydgoszczy Radosław Sikorski otworzył biuro posła do Parlamentu Europejskiego Jak mówił o Parlamencie Europejskim – To jest nasz parlament.


Biuro Sikorski otworzył przy bydgoskiej siedzibie Platformy Obywatelskiej, w pomieszczeniu zajmowanym wcześniej przez europosła Tadeusza Zwiefkę. Polityk zamierza otworzyć biura we wszystkich miastach prezydenckich województwa kujawsko-pomorskiego, w zachodniej części będzie to zatem również Inowrocław.

 

- Pamiętamy to nie jest żaden obcy parlament. To jest nasz parlament, do którego demokratycznie zostałem wybrany i jeszcze raz serdecznie dziękuje za zaufanie. Parlament Europejski jest częścią polskiego porządku prawnego – mówił na otwarciu poseł do Parlamentu Europejskiego Radosław Sikorski.

 

W otwarciu uczestniczył prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, który wręczył obraz prezentujący miasto, do nowego biura - Ważny moment w historii miasta, gdy nowo wybrany europoseł zawsze otwiera swoje biuro.

 

Prezydent bydgoski podziękował również za charytatywne (przysługujące wynagrodzenie było przelewane na dom dziecka) zasiadanie w Radzie Nadzorczej jednej ze spółek komunalnych - Pan europoseł będzie jedną z ważniejszych postaci, może najważniejszą, oby, w kontaktach między Unią Europejską a Stanami Zjednoczonymi. Mamy w Bydgoszczy biznesmenów i business amerykański. To doświadczenie, które charytatywnie, który przeznaczył na bycie w Radzie Nadzorczej Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, to się przekładało już na większe zainteresowanie, ale myślę, że również teraz będzie okazja, aby tego typu projekty wspierać.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dziesięć lat temu ostatni raz na Zawiszy grała pierwsza reprezentacja

  18 listopada 2009 roku reprezentacja Polski podejmowała na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentację Kanady. Przez kolejną dekadę nie było nam dane oglądać pierwszej piłkarskiej reprezentacji podczas meczu w Bydgoszczy. Tamto spotkanie mogło zostać zapamiętane przez oprawę, jaką przygotowali miejscowi kibice Zawiszy pt. ,,Z orłem w koronie po jednej stronie”.

  Etykiety: piłka nożna
 • Nasz bohater!

  We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

  Etykiety: Jacek Góralski

Wiadomości sportowe

 • Dobiega końca Europejski Tydzień Autyzmu

  W dniach 1- 8 grudnia trwa Europejski Tydzień Autyzmu, którego celem jest zwrócenie uwagi na wyjątkowość osób objętych spektrum autyzmu, w celu z jednej strony wyrażenia solidarności z osobami ze spektrum, ale też budowania większej świadomości społecznej. Warto wspomnieć o tym tygodniu, także z tego powodu, że mieliśmy w regionie kilka akcentów.

  Etykiety: autyzm
 • Tragedia pod Grudziądzem. Zginął były parlamentarzysta

  Dzisiaj w wieku 66-lat zginął w wypadku drogowym Janusz Dziecioł, któremu sławę przyniósł występ w pierwszej polskiej edycji reality show Big Brother. Zdobyta sława pozwoliła mu zostać posłem VI i VII kadencji Sejmu z okręgu toruńsko-włocławskiego.

Wiadomości z regionu

Śledź nas