Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW sprawie radnego prowadzone jest postępowanie pod nadzorem prokuratury

W sprawie radnego prowadzone jest postępowanie pod nadzorem prokuratury

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 26 październik 2019 14:56

Komitet Obrony Demokracji zarzuca radnemu Bogdanowi Dzakanowskiemu zerwanie plandeki, która z antyrzadowym przesłaniem była zaparkowana 20 września przed nowym budynkiem Sądu Okręgowego w Bydgoszczy. Jak ustaliliśmy, postępowanie w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem prokuratury.

Prokuratura Bydgoszcz Południe prowadzi postępowanie w sprawie artykułu 278 kodeksu karnego, czyli kradzieży - Kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 – brzmi dokładnie paragraf.

 

Plandeka na przyczepie, tuż przed jej zerwaniem

 

Z naszych informacji na chwilę obecną nikomu nie postawiono jeszcze zarzutów. Zdaniem Karola Słowińskiego z KOD zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu, na której widać jak plandekę zrywa radny Bogdan Dzakanowski z klubu PiS. Radny jednak oficjalnie, ani nie potwierdza, a nie zaprzecza, iż dokonał tego czynu.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

    W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

    Etykiety: Polonia Bydgoszcz
  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Wiadomości z regionu