Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrzed nami Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Przed nami Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 16 listopad 2019 09:56

W poniedziałek rozpocznie się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, największe na świecie wydarzenie promujące rozwój przedsiębiorczości. W województwie kujawsko-pomorskim oficjalnym koordynatorem będzie Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego. Tradycyjnie oficjalnie ŚTP rozpocznie się od konferencji ,,StartUp Bydgoszcz”.

- Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to wydarzenie, które ingeruje ponad 170 państw świata – wyjaśnia Edyta Wiwatowska, prezes Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego - W naszym mieście tradycją jest, że tydzień ten rozpoczyna się od konferencji ,,Start-up Bydgoszcz”. Widzimy ogromną potrzebę aktywizacji osób szukających swojego pomysłu na biznes.


Wspomniana konferencja odbędzie się we wtorek 19 listopada w restauracji Sowa. Będzie ona dedykowana przede wszystkim młodym osobom, które mają pomysły na swój biznes w ramach start-up. W konferencji tradycyjnie wezmą udział osoby z doświadczeniem, które w swoich wystąpieniach mogą przekazać tym początkującym cenne wskazówki. W czwartek natomiast na Łuczniczce będą się odbywać targi pracy Offerty.

 

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to z jednej strony okazja do znalezienia pracy, poszukania kontrahentów przez start-upy, ale też czas do dyskusji o zmieniającym się świecie. Jedne zawody odchodzą do przysłowiowego lamusa, ale w ich miejsce powstają nowe specjalności.

 

22 listopada oddział Nokii z siedzibą w Bydgoszczy organizuje trzecią edycję konferencji ,,KOBIETY IT”, która będzie poświęcona promocji branży informatycznej wśród kobiet. Jak wynika ze statystyk, na kierunkach informatycznych kobiety stanowią zaledwie 14% studentów, natomiast badania wskazują, że zespoły z udziałem kobiet są bardziej efektywne.

 

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to szereg większych i mniejszych inicjatyw. W Bydgoszczy swoje wydarzenia organizują również niektóre szkoły, chcąc poprzez kontakt np. z przedstawicielami ZUS czy innych instytucji, przybliżyć otoczenie biznesowe w praktyce.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

 • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

  Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Pandemia COVID-19 sprzyja polskiej wynalazkości

  Od rozpoczęcia pandemii liczba zgłoszeń wynalazków w Urzędzie Patentowym wzrosła o ponad 5 proc. – Obecnie ponad 100 jest bezpośrednio związanych z ochroną przed COVID-19 – mówi Edyta Demby-Siwek, prezes Urzędu Patentowego RP. W Polsce pojawiły się już np. urządzenia dezynfekujące, które samoistnie i pod ciśnieniem rozpylają mgiełkę, od razu pokrywającą całą powierzchnię dłoni. Powstały też bramy dezynfekujące oparte na działaniu światła UVC czy namiot barierowy.

 • GDDKiA potwierdza chęć ogłoszenia przetargu na S-10 w przyszłym roku

  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiła plany przetargów na 2021 roku. W tych planach znajduje się ogłoszenie przetargu na liczący dokładnie 50,4 km odcinek drogi ekspresowej S-10 Bydgoszcz – Toruń. W czerwcu minister infrastruktury w podbydgoskim Emilianowie zadeklarował, że przetarg zostanie ogłoszony na przełomie 2020 i 2021 roku.

Wiadomości z regionu