Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrzed nami Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Przed nami Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 16 listopad 2019 09:56

W poniedziałek rozpocznie się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, największe na świecie wydarzenie promujące rozwój przedsiębiorczości. W województwie kujawsko-pomorskim oficjalnym koordynatorem będzie Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego. Tradycyjnie oficjalnie ŚTP rozpocznie się od konferencji ,,StartUp Bydgoszcz”.

- Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to wydarzenie, które ingeruje ponad 170 państw świata – wyjaśnia Edyta Wiwatowska, prezes Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego - W naszym mieście tradycją jest, że tydzień ten rozpoczyna się od konferencji ,,Start-up Bydgoszcz”. Widzimy ogromną potrzebę aktywizacji osób szukających swojego pomysłu na biznes.


Wspomniana konferencja odbędzie się we wtorek 19 listopada w restauracji Sowa. Będzie ona dedykowana przede wszystkim młodym osobom, które mają pomysły na swój biznes w ramach start-up. W konferencji tradycyjnie wezmą udział osoby z doświadczeniem, które w swoich wystąpieniach mogą przekazać tym początkującym cenne wskazówki. W czwartek natomiast na Łuczniczce będą się odbywać targi pracy Offerty.

 

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to z jednej strony okazja do znalezienia pracy, poszukania kontrahentów przez start-upy, ale też czas do dyskusji o zmieniającym się świecie. Jedne zawody odchodzą do przysłowiowego lamusa, ale w ich miejsce powstają nowe specjalności.

 

22 listopada oddział Nokii z siedzibą w Bydgoszczy organizuje trzecią edycję konferencji ,,KOBIETY IT”, która będzie poświęcona promocji branży informatycznej wśród kobiet. Jak wynika ze statystyk, na kierunkach informatycznych kobiety stanowią zaledwie 14% studentów, natomiast badania wskazują, że zespoły z udziałem kobiet są bardziej efektywne.

 

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to szereg większych i mniejszych inicjatyw. W Bydgoszczy swoje wydarzenia organizują również niektóre szkoły, chcąc poprzez kontakt np. z przedstawicielami ZUS czy innych instytucji, przybliżyć otoczenie biznesowe w praktyce.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

    W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

    Etykiety: Polonia Bydgoszcz
  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Wiadomości z regionu