Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNajprawdopodobniej w Bydgoszczy za śmieci zapłacimy więcej

Najprawdopodobniej w Bydgoszczy za śmieci zapłacimy więcej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 17 listopad 2019 00:27

Od stycznia zmienią się nieco zasady segregacji odpadów komunalnych, będziemy bowiem zobowiązani dzielić odpady na pięć różnych partii. Z dużym prawdopodobieństwem można przewidzieć, że z tego powodu koszty gospodarowania odpadami będą wyższe, a co za tym idzie również najprawdopodobniej wzrosną opłaty ponoszone przez mieszkańców.

Obecnie segregujemy odpady n 3-4 partie – osobno odpady zmieszane, osobno metale, tworzywa sztuczne i plastik, osobno szkło oraz w przypadku domków osobno odpady zielone z ogrodu. Nowe prawo zakłada, że od 2020 roku będziemy mieli obowiązkowo pięć partii: metale i tworzywa sztuczne (żółty pojemnik); papier (niebieski); szkło (zielony); bioodpady , w tym odpady zielone (brązowy); oraz odpady zmieszane. Będzie zatem więcej worków i pojemników, co może dla niektórych mieszkańców być niewygodne z uwagi na brak miejsca.

 

Najprawdopodobniej, będziemy też drożej płacili. W czwartek ogólnopolskie media informowały, że w Warszawie opłaty wzrosną ponad dwukrotnie. Jak to będzie w Bydgoszczy? W ostatnich tygodniach Urząd Miasta prowadził postępowanie przetargowe na wybór wykonawców odbioru odpadów dla poszczególnych sektorów. Pytany w piątek o tę kwestię prezydent Rafał Bruski przyznał, że ma już wstępny ogląd ile mogą wynosić opłaty, ale jak przyznał, chce najpierw wyliczenia przedstawić radnym. Najprawdopodobniej nowe stawki zostaną uchwalone przez Radę Miasta jeszcze w listopadzie, stąd też projekty uchwał powinny się pojawić już w tym tygodniu.

 

Nowe zasady segregacji obowiązujące od stycznia / Grafika: Urząd Miasta Bydgoszczy

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Niespodzianka w Okręgowym Pucharze Polski. Zawisza odpada w IV rundzie

  Kilka tygodni temu byliśmy świadkami fenomenalnego pojedynku w finale Okręgowego Pucharu Polski Kujawsko-Pomorskiego, gdy we Włocławku dopiero w rzutach karnych Unia Janikowo pokonała Zawiszę Bydgoszcz. Był to pojedynek III ligowca z IV ligowcem, w którym zespół o klasę wyższy wygrał o włos. Zawisza w finale edycji 2020/2021 już jednak nie zagra.

  Etykiety: piłka nożna
 • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

  Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Dr Grzesiowski: W Grudziądzu łóżka dla pacjentów z COVID-19 ,,są na papierze”

  Z puntu widzenia epidemii w danym kraju jedną z najważniejszych informacji jest stopień zapełnienia łóżek i respiratorów dedykowanych pacjentom chorym na COVID-19. Z informacji z soboty wynika, że wykorzystana była tylko jedna trzecia dostępnych, zdaniem immunologa dr Pawła Grzesiowskiego w praktyce sytuacja jest znacznie trudniejsza.

  Etykiety: covid19
 • Pacjenci skarżą się na zamknięte przychodnie, a eksperci wskazują na skutki zaniedbania profilaktyki

  Pandemia COVID-19 sprawiła, że nieobecne do tej pory w szerszym spektrum usługi zaczęły się rozwijać – taką usługą są teleporady, czyli zdalne konsultacje z lekarzem, które są refundowane. Teleporada jednak nie zawsze jest wstanie zastąpić wizytę u lekarza, ale można odnieść wrażenie, że w wielu przychodniach tak jest to traktowane, czyli teleporad się nadużywa. Nie zawsze można się też do lekarza dodzwonić. To wszystko przekłada się na rozgoryczenie pacjentów, także w naszym regionie.

Wiadomości z regionu