Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrzyszłość kwiaciarek na Placu Wolności niepewna. Radni kłócili się o przyczynę

Przyszłość kwiaciarek na Placu Wolności niepewna. Radni kłócili się o przyczynę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 27 listopad 2019 10:38
Przyszłość kwiaciarek na Placu Wolności niepewna. Radni kłócili się o przyczynę Fot: Bogusław Białas

Miejska Pracownia Urbanistyczna pracuje nad nowym planem zagospodarowania Placu Wolności. Zdaniem prezydenta postulaty Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Toruniu prowadzą do dyslokacji kwiaciarni, dlatego na dzisiejszą sesję Rady Miasta zaproszono konserwator.

 

Konserwator na sesję jednak nie przybyła, stąd też niemożliwe było odbycie dyskusji, w kierunku umożliwiającym rozwiązanie spornej kwestii - Albo możemy mieć kwiaciarki na szalecie, bo taki jest pomysł pani konserwator – ocenił prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski - Nie odpuszczę pani konserwator wyjaśnienia, dlaczego zmieniła zdanie – zapowiedział prezydent.

 

Wojewódzka Konserwator Zabytków podlega administracji rządowej. Radni PiS przyjęli w dyskusji narrację, że zagrożeniem dla kwiaciarni są play inwestycyjne miejskich wodociągów, które planują na Placu Wolności lokację zbiornika w ramach rozbudowy kanalizacji deszczowej - To chodzi o zbiornik, to chodzi o to, że pańskie spółki nie mogą się porozumieć – grzmiał radny Bogdan Dzakanowski.

 

Prezydent wyjaśniał natomiast, że zbiornik znajdować będzie się pod ziemią, stąd też nawet jak znalazłby się pod kwiaciarniami, to nie będzie kolidować z dalszym bytem kwiaciarni. Radni kompromisu nie znaleźli, bowiem radni koalicji zagrożenie widzieli w oczekiwaniach konserwator zabytków, natomiast opozycja twierdziła, że winę ponoszą wodociągi. Mieliśmy zatem na sesji swoisty dwugłos.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

    W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

    Etykiety: Polonia Bydgoszcz
  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wiadomości z regionu