Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrzyszłość kwiaciarek na Placu Wolności niepewna. Radni kłócili się o przyczynę

Przyszłość kwiaciarek na Placu Wolności niepewna. Radni kłócili się o przyczynę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 27 listopad 2019 10:38
Przyszłość kwiaciarek na Placu Wolności niepewna. Radni kłócili się o przyczynę Fot: Bogusław Białas

Miejska Pracownia Urbanistyczna pracuje nad nowym planem zagospodarowania Placu Wolności. Zdaniem prezydenta postulaty Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Toruniu prowadzą do dyslokacji kwiaciarni, dlatego na dzisiejszą sesję Rady Miasta zaproszono konserwator.

 

Konserwator na sesję jednak nie przybyła, stąd też niemożliwe było odbycie dyskusji, w kierunku umożliwiającym rozwiązanie spornej kwestii - Albo możemy mieć kwiaciarki na szalecie, bo taki jest pomysł pani konserwator – ocenił prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski - Nie odpuszczę pani konserwator wyjaśnienia, dlaczego zmieniła zdanie – zapowiedział prezydent.

 

Wojewódzka Konserwator Zabytków podlega administracji rządowej. Radni PiS przyjęli w dyskusji narrację, że zagrożeniem dla kwiaciarni są play inwestycyjne miejskich wodociągów, które planują na Placu Wolności lokację zbiornika w ramach rozbudowy kanalizacji deszczowej - To chodzi o zbiornik, to chodzi o to, że pańskie spółki nie mogą się porozumieć – grzmiał radny Bogdan Dzakanowski.

 

Prezydent wyjaśniał natomiast, że zbiornik znajdować będzie się pod ziemią, stąd też nawet jak znalazłby się pod kwiaciarniami, to nie będzie kolidować z dalszym bytem kwiaciarni. Radni kompromisu nie znaleźli, bowiem radni koalicji zagrożenie widzieli w oczekiwaniach konserwator zabytków, natomiast opozycja twierdziła, że winę ponoszą wodociągi. Mieliśmy zatem na sesji swoisty dwugłos.

 

Warte obejrzenia

  • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

    Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

  • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

    Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

Wiadomości z regionu