Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRadni nie zgadzają się na bloki przy Fieldorfa

Radni nie zgadzają się na bloki przy Fieldorfa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 28 listopad 2019 00:40
Radni nie zgadzają się na bloki przy Fieldorfa Materiał MPU

Wczoraj Rada Miasta Bydgoszczy nie wyraziła zgody na budowę bloków przy ulicy gen. Fieldorfa ,,Nila” w Fordonie. Inwestor chciał uzyskać zgodę na realizację tej inwestycji w trybie specustawy nazywanej ,,lex developer”. Za główny powód odmowy wskazano niezgodność z planami zagospodarowania przestrzennego, które w przyszłości przewidują w miejscu planowanej inwestycji powstanie szkoły.

Przeciwko budowie bloków protestowali mieszkańcy sąsiedniej ulicy Konrada Fiedlera, którzy napisali w tej sprawie petycje. Planowana inwestycja jest niezgodna z planem przestrzennym, ale przyjęta w ubiegłym roku specustawa umożliwia realizację inwestycji nawet w przypadku niezgodności z planem przestrzennym.

 

Rada Miasta po prezentacji dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej Anny Rembowicz-Dziekciowskiej, nie wyraziła zgody na lokalizację inwestycji mieszkaniowej. Nie oznacza to jednak, że na pewno inwestycja nie powstanie, bowiem decyzję Rady Miasta inwestor może zaskarżyć do sądu administracyjnego, a wyrok jak pokazuje orzecznictwo z innych miast, może być równy.

 

Wraca temat twardzickiego

Pod koniec października Rada Miasta podjęła uchwałę odmowną, w oparciu o ustawę ,,lex developer”, gdy inwestor chciał budować blok przy ulicy Twardzickiego. 22 listopada inwestor skierował za pośrednictwem Rady Miasta skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego na tamtą uchwałę. Rada Miasta wczoraj zdecydowała się zwrócić skargę inwestorowi, bowiem uznano, że Rada Miasta nie jest do tego właściwym organem, bowiem podmioty których interes prawny narusza uchwała, mogą kierować skargę bezpośrednio do WSA. Spodziewać się można, że inwestor do WSA skargę na decyzję odmowną Rady do sądu skieruje i to już wymiar sprawiedliwości zdecyduje o losie ulicy Twardzickiego. Również w przypadku tej inwestycji mieszkańcy protestowali.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Niespodzianka w Okręgowym Pucharze Polski. Zawisza odpada w IV rundzie

    Kilka tygodni temu byliśmy świadkami fenomenalnego pojedynku w finale Okręgowego Pucharu Polski Kujawsko-Pomorskiego, gdy we Włocławku dopiero w rzutach karnych Unia Janikowo pokonała Zawiszę Bydgoszcz. Był to pojedynek III ligowca z IV ligowcem, w którym zespół o klasę wyższy wygrał o włos. Zawisza w finale edycji 2020/2021 już jednak nie zagra.

    Etykiety: piłka nożna
  • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

    Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu