Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzy Wojewódzki Konserwator Zabytków wyjaśni radnym, dlaczego kwiaciarki muszą zostać przeniesione?

Czy Wojewódzki Konserwator Zabytków wyjaśni radnym, dlaczego kwiaciarki muszą zostać przeniesione?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 11 grudzień 2019 12:45
Czy Wojewódzki Konserwator Zabytków wyjaśni radnym, dlaczego kwiaciarki muszą zostać przeniesione? Fot: Bogusław Białas

Kwiaciarki przy Placu Wolności wpisały się na stałe w krajobraz bydgoskiego Śródmieścia. Ich przyszłość w tym miejscu stanęła jednak pod dużym znakiem zapytania, z uwagi na stanowisko Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. W obronie kiosków z kwiaciarniami staje prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Temat pojawił się już na listopadowej sesji Rady Miasta, nie udało się jednak sprawy przedyskutować merytorycznie, bowiem zabrakło przedstawicieli Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. W czerwcu Rada Miasta Bydgoszczy podjęła uchwałę w sprawie rozpoczęcia prac nad nowym planem zagospodarowania przestrzennego Placu Wolności. Wojewódzki Konserwator Zabytków przedstawiając warunki konserwatorskie dla prac nad tym planem wyraził oczekiwanie przeniesienia kwiaciarek w miejsce obecnego szaletu podziemnego. Teoretycznie Rada Miasta mogłaby zrezygnować z dalszych prac nad planem przestrzennym, ale to też nie tędy droga, bowiem dokument ten jest opracowywany dla uporządkowania przestrzenni.

 

Prezydent Rafał Bruski w tym tygodniu napisał pismo do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków z siedzibą w Toruniu, w którym oczekuje uzasadnienia zmiany warunków konserwatorskich. Jednocześnie wyraża oczekiwanie, aby w przyszłą środę pojawił się przedstawiciel konserwatora na sesji Rady Miasta, aby móc przedyskutować merytorycznie problem.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

  • Spółka marszałkowska jeszcze nie inwestuje, ale prezes dobrze zarabia

    W marcu 2018 roku Sejmik Województwa wyraził zgodę na powołanie spółki Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Regionalne. Celem spółki jest prowadzenie dużych inwestycji z ramienia Samorządu Województwa, na razie spółka jeszcze żadnego dużego projektu inwestycyjnego nie prowadzi, natomiast Zarząd Województwa ,reprezentując jedynego wspólnika spółki (Samorząd Województwa) zdecydował o wysokiej pensji dla prezesa.

  • Jutro Konfederacja wskaże kandydata na prezydenta. To może być ciekawe dla polskiej sceny politycznej wydarzenie

    W sobotę 18 stycznia w Warszawie odbędzie się zjazd elektorski w ramach prawyborów wewnętrznych w Konfederacji. Wydarzenie ciekawe, bowiem prawybory wzorowane są na ordynacji wyborczej wykorzystywanej w Stanach Zjednoczonych w wyborach prezydenckich, co jest w Polsce pionierskim działaniem. Prawybory mogą też wskazać w jakim kierunku ideologicznie pójdzie Konfederacja w przyszłości.

    Etykiety: Konfederacja

Wiadomości z regionu

Śledź nas