Jesteś tutaj: HomeBydgoszczChcą podnieść radnym diety, a oni nic o tym nie wiedzą, albo udają

Chcą podnieść radnym diety, a oni nic o tym nie wiedzą, albo udają

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 14 grudzień 2019 00:24

Od dłuższego czasu krążyły pogłoski, że część radnych w Białych Błotach chciałoby podwyższyć swoje diety. Oficjalnie taki tematu na sesji nie zgłosił, była natomiast kilka miesięcy temu nawet próba obniżenia diet. Do dość kuriozalnej sytuacji doszło jednak 29 listopada na połączonym posiedzeniu komisji Rady Gminy.

Posiedzenie dotyczyło projektu budżetu gminy Białe Błota na 2020 rok. W trakcie omawiania dokumentu okazało się, że planuje się podniesienie diet radnych. Gdy informację o takim zapisie odczytała skarbnik, rozległy się głosy zdziwionych radnych – Słucham?

 

- Proszę powiedzieć, kto z państwa planował podwyżkę diet? - pytał radny Łukasz Wyszomirski.

 

- Facebook – komentuje uczestniczka dyskusji, nawiązując do pojawiających się w mediach społecznościowych spekulacji o możliwych podwyżkach diet.

 

Skarbnik wyjaśniła, że zwiększenie wydatków na diety radnych oparto o oczekiwania Biura Rady. Nikt nie był jednak wstanie wskazać na komisji, czy to jest życzliwy pomysł pracowników Biura Rady, czy zawnioskowali o to konkretni radni. W środę zwróciliśmy się do Biura Rady Gminy Białe Błota o udostępnienie wniosku w oparciu o który przewidziano wzrost wydatków na diety, do dzisiaj nie otrzymaliśmy jednak odpowiedzi.

 

Jak wynika z dalszej dyskusji, nikt z radnych nie chciał się przyznać, że wnioskował o podwyżkę diet.

 

Zapis dyskusji na komisji:


Naszym zdaniem:
Wysokość diet ustalana jest poprzez podjęcie przez radnych uchwały. Takiego projektu do tej pory jednak nikt nie zaprezentował. Widocznie wójt, będący formalnie autorem projektu budżetu na 2020 rok, przewidział, że taka uchwała najprawdopodobniej zostanie podjęta (być może było to konsultowane przez włodarza gminy z niektórymi radnymi), dlatego w swoim projekcie zabezpieczył już na to środki. Nieoficjalnie docierają do nas informację, iż wójt był zaangażowany w rozmowy o wysokości diet radnych.

 

Przez przypadek temat wyszedł jednak na posiedzeniu komisji i zrobiła się wokół niego wrzawa.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Przekonać do siebie wyborców Konfederacji

    Krzysztof Bosak uzyskał w pierwszej turze ponad 1,3 mln głosów – tj. o 1/3 więcej niż wynik Władysława Kosiniaka-Kamysza i Roberta Biedronia razem wziętych. Nie powinno zatem dziwić, że elektora Konfederacji stał się języczkiem uwagi przed drugą turą, w której zdecydować może nieliczna liczba głosów.

  • Samorządowcy dostają od posłów czeki, które nie wiadomo kiedy wejdą w życie

    Fundusz Inwestycji Samorządowych to zaproponowany przez prezydenta Andrzeja Dudę w kampanii wyborczej instrument wsparcia samorządów na realizowanie inwestycji. Dotację otrzymać ma każdy powiat i gmina. W ostatnim czasie lokalni posłowie PiS rozdają symboliczne czeki samorządowcom, problemem jest jednak to, że w polskim prawie takiego funduszu jeszcze nie ma.

    Etykiety: Senat RP

Wiadomości z regionu