Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzy przejazd przez Bydgoszcz będzie objęty odcinkowym pomiarem prędkości?

Czy przejazd przez Bydgoszcz będzie objęty odcinkowym pomiarem prędkości?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 07 styczeń 2020 10:54

Do czasu oddania zachodniej obwodnicy Bydgoszczy w ramach drogi ekspresowej S-5, przejazd tranzytu przez Bydgoszcz odbywać będzie się w głównej mierze przez aleje Armii Krajowej i aleje Jana Pawła II. Już w 2012 roku testowano na tej arterii odcinkowy pomiar prędkości. Czy przejazd przez Bydgoszcz będzie objęta takim odcinkowym pomiarem.

Odcinkowy pomiar prędkości polega na tym, że system odnotowuje przejazd pojazdu z punkcie początkowym i końcowym, pozwala to oszacować średni czas przejazdu. Jeżeli okaże się wyższy od dozwolonej prędkości to łamiącego przepisy może czekać mandat. W Polsce funkcjonuje kilka odcinkowych pomiarów, ale póki co żaden w naszej okolicy. Jak wynika z raportu NIK jest to skuteczna metoda, bowiem bowiem zarzuca się Głównemu Inspektoratowi Transportu Drogowego, że inspektorzy nie nadążają z wystawianiem mandatów.

 

Na drodze krajowej nr 5, przy wlocie do Bydgoszczy, odcinkowy pomiar prędkości został zamontowany w 2012 roku przez Instytut Badawczy Dróg i Mostów. Zaprezentowano jego możliwości dziennikarzom, system potrafi z kamer zidentyfikować nr rejestracyjny pojazdu, przez co tworzył rejestr przejazdów przez punkty kontrolne. W Bydgoszczy wykorzystywany był jednak tylko w celach badawczych systemu, czyli do tej pory nie wykorzystywano go do karania kierowców.

 

Pojawia się kluczowe pytanie, czy będzie do tego wykorzystywany. Główny Inspektorat Transportu Drogowego odpowiadając na interpelacje wiceprzewodniczącego Rady Miasta Bydgoszczy Lecha Zagłoby-Zyglera informuje, że lokalizacja na alei Armii Krajowej była poddawana analizom, ale nie zapadła jeszcze decyzja, czy ten odcinek będzie objęty programem odcinkowego pomiaru prędkości.

 

W tym miejscu dochodzi jednak do wypadków.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Rolnicy poszkodowani przez COVID-19 dostaną nadzwyczajne wsparcie

  Na najbliższym posiedzeniu Senat ma się zająć projektem ustawy o nadzwyczajnym wsparciu dla rolników, którzy ucierpieli w wyniku pandemii koronawirusa. – Jeżeli Senat ją przyjmie, to prezydent podpisze niezwłocznie i może w ciągu miesiąca zostaną przeprowadzone wypłaty. Spodziewam się, że w ciągu najbliższych kilku tygodni te dodatkowe pieniądze trafią do gospodarstw – zapowiada minister rolnictwa i rozwoju wsi, Jan Krzysztof Ardanowski. Na pomoc ze środków unijnych, która opiewa na kwotę ponad 270 mln euro, będą mogli liczyć m.in. producenci wołowiny, baraniny, mięsa wieprzowego i drobiowego oraz jaj, mleka i roślin ozdobnych.

 • Mocny przyrost zachorowań na COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 843 nowych przypadkach COVID-19 w Polsce, z czego 24 przypadkach w województwie kujawsko-pomorskim. Tak dużego dziennego przyrostu nie mieliśmy w naszym województwie od dawna – właściwie od fazy rozwoju epidemii w marcu.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu