Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzy przejazd przez Bydgoszcz będzie objęty odcinkowym pomiarem prędkości?

Czy przejazd przez Bydgoszcz będzie objęty odcinkowym pomiarem prędkości?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 07 styczeń 2020 10:54

Do czasu oddania zachodniej obwodnicy Bydgoszczy w ramach drogi ekspresowej S-5, przejazd tranzytu przez Bydgoszcz odbywać będzie się w głównej mierze przez aleje Armii Krajowej i aleje Jana Pawła II. Już w 2012 roku testowano na tej arterii odcinkowy pomiar prędkości. Czy przejazd przez Bydgoszcz będzie objęta takim odcinkowym pomiarem.

Odcinkowy pomiar prędkości polega na tym, że system odnotowuje przejazd pojazdu z punkcie początkowym i końcowym, pozwala to oszacować średni czas przejazdu. Jeżeli okaże się wyższy od dozwolonej prędkości to łamiącego przepisy może czekać mandat. W Polsce funkcjonuje kilka odcinkowych pomiarów, ale póki co żaden w naszej okolicy. Jak wynika z raportu NIK jest to skuteczna metoda, bowiem bowiem zarzuca się Głównemu Inspektoratowi Transportu Drogowego, że inspektorzy nie nadążają z wystawianiem mandatów.

 

Na drodze krajowej nr 5, przy wlocie do Bydgoszczy, odcinkowy pomiar prędkości został zamontowany w 2012 roku przez Instytut Badawczy Dróg i Mostów. Zaprezentowano jego możliwości dziennikarzom, system potrafi z kamer zidentyfikować nr rejestracyjny pojazdu, przez co tworzył rejestr przejazdów przez punkty kontrolne. W Bydgoszczy wykorzystywany był jednak tylko w celach badawczych systemu, czyli do tej pory nie wykorzystywano go do karania kierowców.

 

Pojawia się kluczowe pytanie, czy będzie do tego wykorzystywany. Główny Inspektorat Transportu Drogowego odpowiadając na interpelacje wiceprzewodniczącego Rady Miasta Bydgoszczy Lecha Zagłoby-Zyglera informuje, że lokalizacja na alei Armii Krajowej była poddawana analizom, ale nie zapadła jeszcze decyzja, czy ten odcinek będzie objęty programem odcinkowego pomiaru prędkości.

 

W tym miejscu dochodzi jednak do wypadków.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

    W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

    Etykiety: Polonia Bydgoszcz
  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wiadomości z regionu