Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBasen na Miedzyniu prawdopodobnie do połowy 2022 roku

Basen na Miedzyniu prawdopodobnie do połowy 2022 roku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 29 styczeń 2020 17:36
Basen na Miedzyniu prawdopodobnie do połowy 2022 roku Archiwum

Na dzisiejszej sesji Rady Miasta zastępca prezydenta Michał Sztybel przedstawiał informację na temat realizacji inwestycji w mieście. Z racji tego, że trochę się obecnie w Bydgoszczy dzieje, była to dość długa dyskusja.

 

Duże zainteresowanie społeczne budziła w ostatnim czasie kwestia budowy basenu na Miedzyniu. Decyzja polityczna o realizacji tej inwestycji zapadła tak naprawdę dopiero w grudniu podczas sesji budżetowe, na której prezydent Rafał Bruski złożył autopoprawkę. Dzisiaj zastępca prezydenta Michał Sztybel zapowiedział, że najprawdopodobniej do końca marca uda się ogłosić przetarg na budowę basenu, w przypadku rozstrzygnięcia go w połowie roku, prace budowlane mogą się ukończyć w połowie 2022 roku.

 

Na Miedzyniu duże zainteresowanie budzi też kwestia rozbudowy ulicy Nakielskiej. Prace nad tą inwestycją pokrzyżowała potrzeba opracowania modelu hydralulicznego. ZDMiKP ocenia, ze prace są na ukończeniu i wkrótce będzie można opracować całą koncepcje przebudowy, prace budowlane w zależności o dostępnych środków finansowych byłyby realizowane w przyszłych latach - Nie jest ideą przebudowy Nakielskiej tworzeniem kolejnej drogi klasy GP, jak w przypadku ulicy Grunwaldzkiej – wyjaśniał Jacek Witkowski z ZDMiKP. W koncepcji miasta funkcje dróg przelotowych ma pełnić wspomniana Grunwaldzka i Szubińska, natomiast na Nakielskiej przewiduje się dążenie do bardziej spokojnego ruchu - Tutaj chodzi , aby usprawnić ruch drogowy i komunikację publiczną, będzie on usprawniony przez buspasy

 

Z tego też powodu bydgoscy drogowcy nie są specjalnie zainteresowani przebudową wiaduktu kolejowego biegnącego nad ulicą Nakielską. Jego przebudowa miałaby być zależna od sfinansowania jej przez PKP PLK, ale na chwilę obecną kolej nie wyraż zainteresowania.

 

ZDMiKP jest też zdeterminowany, aby doprowadzić do budowy traktu rowerowego wzdłuż ulicy Focha oraz Kruszwickiej wraz z placem Poznańskim. Inwestycje te są planowane od dawna, w szczególności wzdłuż ulicy Focha, ale nie udaje się rozstrzygnąć przetargu. W przypadku ostatnio ogłoszonego okazuje się, ze złożone oferty są wyższe od zaplanowanego budżetu. Witkowski przyznał, że Zarząd Dróg jest zdeterminowany do zrealizowania tego zadania, stąd też być może zostanie zwiększony budżet i będzie można rozstrzygnąć przetarg z 17 grudnia wyborem oferentów.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Rolnicy poszkodowani przez COVID-19 dostaną nadzwyczajne wsparcie

  Na najbliższym posiedzeniu Senat ma się zająć projektem ustawy o nadzwyczajnym wsparciu dla rolników, którzy ucierpieli w wyniku pandemii koronawirusa. – Jeżeli Senat ją przyjmie, to prezydent podpisze niezwłocznie i może w ciągu miesiąca zostaną przeprowadzone wypłaty. Spodziewam się, że w ciągu najbliższych kilku tygodni te dodatkowe pieniądze trafią do gospodarstw – zapowiada minister rolnictwa i rozwoju wsi, Jan Krzysztof Ardanowski. Na pomoc ze środków unijnych, która opiewa na kwotę ponad 270 mln euro, będą mogli liczyć m.in. producenci wołowiny, baraniny, mięsa wieprzowego i drobiowego oraz jaj, mleka i roślin ozdobnych.

 • Mocny przyrost zachorowań na COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 843 nowych przypadkach COVID-19 w Polsce, z czego 24 przypadkach w województwie kujawsko-pomorskim. Tak dużego dziennego przyrostu nie mieliśmy w naszym województwie od dawna – właściwie od fazy rozwoju epidemii w marcu.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu