Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoscy naukowcy powołani do Komitetów Naukowych Polskiej Akademii Nauk

Bydgoscy naukowcy powołani do Komitetów Naukowych Polskiej Akademii Nauk

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 30 styczeń 2020 07:28

Polska Akademia Nauk ogłosiła składy Komitetów Naukowych na kadencję 2020-2023. Wśród tych nazwisk znaleźli się pracownicy Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego oraz Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

 

Największą reprezentację Bydgoszcz będzie mieć w komitecie agronomicznym, czyli w naukach rolniczych. Zasiądą w nim: dr hab. Justyna Lema-Rumińska, dr hab. inż. Roman Rolbiecki oraz dr hab. inż Małgorzata Szczepanek – wszyscy związani z UTP. W Komitecie Budowy Maszyn UTP będzie reprezentował prof. dr hab. inż. Janusz Sempruch. W Komitecie Inżynierii Lądowej i Wodnej prof. dr hab. inż. Adam Podhorecki oraz prof. dr hab. inż. Wojciech Radomski – również związani z UTP. W Komitecie Inżynierii Produkcji dr hab. inż. Waldemar Bojar z UTP.

 

Jeżeli chodzi o Uniwersytet Kazimierza Wielkiego to do Komitetu Nauk Pedagogicznych zostali wybrani prof. Roman Leppert. Do Komitetu Nauk Psychologicznych prof. Janusz Trempała, zaś do Komitetu Nauk Filozoficznych prof. Dariusz Łukasiewicz, do Komitetu Nauk o Kulturzy prof. Piotra Zwierzchowskiego.. Do Komitetu Nauk Politycznych powołano dr. Artura Laskę, zaś do Komitetu Nauk Orientalistycznych dr Michała Mocha. Do Komitetu Inżynierii Produkcji powołano dr Izabelę Rojek.

 

Warte obejrzenia

  • Zawisza przybliża się do III ligi

    W sobotę grała 22 kolejka IV ligi, w której zobaczyliśmy kolejne pojedynki pomiędzy klubami z grupy mistrzowskiej, walczącymi o awans do III ligi. Najciekawiej zapowiadał się mecz we Włocławku pomiędzy Liderem i liderującym w tabeli Zawiszą Bydgoszcz. Miał być to mecz na szczycie, okazał się jednak dość jednostronny.

    Etykiety: piłka nożna
  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu