Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRząd rozpoczął prace nad programem wieloletnim budowy nowej siedziby Akademii Muzycznej

Rząd rozpoczął prace nad programem wieloletnim budowy nowej siedziby Akademii Muzycznej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 30 styczeń 2020 10:54
Rząd rozpoczął prace nad programem wieloletnim budowy nowej siedziby Akademii Muzycznej Wizualizacja nowego kampusu

Wczoraj Zespół Programowania Rządu rozpoczął prace nad wieloletnim programem budowy nowego kampusu Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Prace nad tym programem wpisano do wykazu prac legislacyjnych Rady Ministrów – poinformował minister Łukasz Schreiber. Wkrótce zajmie się nim Komitet Stały Rady Ministrów.

Wsparcie dla budowy Akademii Muzycznej to w ostatnim czasie jeden z poważniejszych zgrzytów pomiędzy rządem a bydgoskim samorządem. Pojawił się on w momencie, gdy półtora roku temu wicepremier Piotr Gliński stwierdził, że w dokumentach budżetu państwa nie zapisano na ten cel inwestycyjny środków potrzebnych do budowy kampusu, mimo ujęcia tego zadani w Kontrakcie Terytorialnym – umowy samorządu wojewódzkiego z rządem.

 

W kolejnych miesiącach w rządzie podjęto jednak działania, aby znaleźć środki, jest zapowiedź, iż w tym roku na budowę nowego kampusu Akademii Muzycznej rząd przekaże 52 mln zł, a w perspektywie wieloletniej całego programu 290 mln zł.

 

Przyjęcie wieloletniego programu przez Radę Ministrów będzie ostatecznym potwierdzeniem realizacji całego programu.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu