Jesteś tutaj: HomeBydgoszczInaczej autobusy pojadą w niedziele handlowe, a inaczej w niehandlowe

Inaczej autobusy pojadą w niedziele handlowe, a inaczej w niehandlowe

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 13 luty 2020 06:55
Inaczej autobusy pojadą w niedziele handlowe, a inaczej w niehandlowe Fot: ZDMiKP

Już oficjalnie Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej zapowiedział ograniczenie kursów autobusów w niedziele niehandlowe. Nastąpi to już od 1 marca.

Pierwotny projekt budżetu miasta na 2020 roku, od ostatecznie uchwalonego przez radnych różni się kilkoma szczegółami, jednym z nich jest zmniejszenie o 6 mln zł dotacji miasta na funkcjonowanie komunikacji autobusowej. Drogowcy postanowili oszczędności poszukać w niedzielnych kursach.

 

W niedziele bez handlu na większości linii wprowadzone będą rozkłady z częstotliwością kursowania autobusów co około 30 minut. Takie zmiany dotkną następujące linie: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 51, 52, 53, 55, 58, 61, 64, 65, 67, 69, 71, 74, 77 i 89.

Nieco częściej pojadą autobusy na liniach – 56, 68, 79, gdzie 30 minutowa częstotliwość będzie obowiązywała po godzinie 13. Na linii nr 54 planuje się 20 minutową częstotliwość.

 

W niedziele handlowe autobusy będą kursowały natomiast częściej, w oparciu o rozkład sobotni. W bieżącym roku jest tylko 7 niedziel handlowych, a właściwie zostało już tylko 6. Kolejną będzie dopiero niedziela 5 kwietnia.

 

Korekty w rozkładach jazdy zostaną wprowadzone również w dni powszednie. Warto zatem po opublikowaniu dokładnych rozkładów (na razie to jeszcze nie nastąpiło) przyjrzeć się im.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • PZPN rozważa reformę szczebli ligowych

    Prezes PZPN Zbigniew Boniek zwrócił się do prezesów okręgowych związków (wojewódzkich) z prośbą o opinie w prawie projektu zmiany nazw lig. Ekstraklasa miałaby się ponownie stać I ligą.

    Etykiety: piłka nożna
  • Co dalej z ligą? Jednak nikt nie śpieszy się z decyzją

    Jest to pytanie, które zadaje sobie wielu kibiców piłkarskich, choć pewnie już wielu pogodziło się z tym, że w tym sezonie piłkarze nie wyjdą na boisko. Decyzje PZPN planował ogłosić w tym tygodniu, ale teraz mówi się, że być może warto poczekać z nią do maja.

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 08.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 277

- liczba osób hospitalizowanych – 227

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 5460

- liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym – 621

- liczba pobranych próbek – 5419

- liczba ozdrowieńców - 5

- liczba zgonów – 5

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Dziękujemy Wam

Wiadomości z regionu