Jesteś tutaj: HomeBydgoszczInaczej autobusy pojadą w niedziele handlowe, a inaczej w niehandlowe

Inaczej autobusy pojadą w niedziele handlowe, a inaczej w niehandlowe

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 13 luty 2020 06:55
Inaczej autobusy pojadą w niedziele handlowe, a inaczej w niehandlowe Fot: ZDMiKP

Już oficjalnie Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej zapowiedział ograniczenie kursów autobusów w niedziele niehandlowe. Nastąpi to już od 1 marca.

Pierwotny projekt budżetu miasta na 2020 roku, od ostatecznie uchwalonego przez radnych różni się kilkoma szczegółami, jednym z nich jest zmniejszenie o 6 mln zł dotacji miasta na funkcjonowanie komunikacji autobusowej. Drogowcy postanowili oszczędności poszukać w niedzielnych kursach.

 

W niedziele bez handlu na większości linii wprowadzone będą rozkłady z częstotliwością kursowania autobusów co około 30 minut. Takie zmiany dotkną następujące linie: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 51, 52, 53, 55, 58, 61, 64, 65, 67, 69, 71, 74, 77 i 89.

Nieco częściej pojadą autobusy na liniach – 56, 68, 79, gdzie 30 minutowa częstotliwość będzie obowiązywała po godzinie 13. Na linii nr 54 planuje się 20 minutową częstotliwość.

 

W niedziele handlowe autobusy będą kursowały natomiast częściej, w oparciu o rozkład sobotni. W bieżącym roku jest tylko 7 niedziel handlowych, a właściwie zostało już tylko 6. Kolejną będzie dopiero niedziela 5 kwietnia.

 

Korekty w rozkładach jazdy zostaną wprowadzone również w dni powszednie. Warto zatem po opublikowaniu dokładnych rozkładów (na razie to jeszcze nie nastąpiło) przyjrzeć się im.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

    Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu