Jesteś tutaj: HomeBydgoszczOSP Bydgoszcz dzięki frekwencji w Osielsku może otrzymać nowoczesny wóz strażacki

OSP Bydgoszcz dzięki frekwencji w Osielsku może otrzymać nowoczesny wóz strażacki

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 03 lipiec 2020 13:08
OSP Bydgoszcz dzięki frekwencji w Osielsku może otrzymać nowoczesny wóz strażacki Fot: Paweł Żukowski

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przed pierwszą turą wyborów ogłosiło konkurs dla gmin do 20 tys. mieszkańców na najwyższą frekwencją. Nagrodą jest wóz strażacki za 80 tys. zł. W województwie kujawsko-pomorskim najwyższą frekwencję odnotowano w gminie Osielsko pod Bydgoszczą – 78% mieszkańców zagłosowało.

Wójt Wojciech Sypniewski otrzyma od MSWiA promesę na kwotę 80 tys. zł na zakup wozu dla OSP. Gmina specjalnie na tą nagrodę jednak nie była przygotowana, bowiem w Osielsku jako tako OSP nie ma. Tzn. w rejestrze gminnym widnieje OSP Bydgoszcz z siedzibą w Myślęcinku (już na terenie gminy Osielsko). Jednostka głównie pomaga w zabezpieczeniu imprez w Bydgoszczy. Formalnie jest jedyną jednostką OSP widniejącą w rejestrze dla gminy Osielsko, przez co na chwilę obecną jest jedynym możliwym beneficjentem promesy.

 

 

Problemem największym jest jednak brak remizy. Z tym problemem będzie musiał się uporać głównie samorząd Osielska, jeżeli wójt będzie chciał skorzystać z nagrody. Naturalnym następstwem budowy remizy byłoby zmienienie nazwy jednostki na OSP Osielsko.

 

MSWiA ogłosiło też konkurs przed drugą turą wyborów prezydenckich – tym razem do rozdania będzie 49 wozów strażackich. Nie wykluczone, że Osielsko załapie się też na drugi pojazd.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021

Wiadomości z regionu