Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKary nałożone na Komunalnika przekraczają 2 mln zł, ale co z tego

Kary nałożone na Komunalnika przekraczają 2 mln zł, ale co z tego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 14 lipiec 2020 16:14

Mijają kolejne tygodnie, a problem ze śmieciami w dużej części miasta nierozwiązany. Ratusz informuje, że na firmę Komunalnik, która nie wywiązuje się należycie ze swoich obowiązków nałożono już ponad 2 mln zł kary. Nie jest jednak tajemnicą, że firma tak wysokiej kary nie zamierza zapłacić.

Kilka dni temu informowaliśmy, że Urząd Miasta wciąż rozważa możliwość rozwiązania umowy z wykonawcą. Dzisiaj ratusz wystosował komunikat, w którym napisano: Mimo wielu tygodni intensywnych działań zmierzających do zapewnienia Mieszkańcom należytego standardu odbioru odpadów, w tym naliczenia kar w wysokości ponad 2 milionów złotych oraz stosowania odbiorów zastępczych, liczba skarg mieszkańców na jakość odbioru odpadów wykonywanego przez firmę PHU Komunalnik nie spada. W związku z tym prezydent Rafał Bruski polecił rozpoczęcie działań gwarantujących właściwą jakość odbioru odpadów, w tym wypracowanie rozwiązań umożliwiających w krótkim terminie realizację odbioru odpadów w części miasta obsługiwanej aktualnie przez PHU Komunalnik, przez inny podmiot.

 

Dalej pojawia się informacja, że podejmowane są przez ratusz kroki prawne. Jakie? Tego obecnie nie wiemy. Rozwiązanie umowy rozważano już na przełomie kwietnia i maja, ostatecznie jednak rezygnując z tego rozwiązania, bowiem uznano, że w świecie specustawy przeciwko COVID-19, Miasto najprawdopodobniej przegrałoby sądową batalię z Komunalnikiem. Na czerwcowej sesji Rady Miasta, zastępca prezydenta Michał Sztybel uważał, że specustawa będzie sprzyjać Komunalnikowi przez 90 dni od zakończenia w Polsce stanu epidemicznego. Ten stan wciąż obowiązuje, kilka dni temu minister Łukasz Szumoski dał do zrozumienia, że w najbliższym czasie nie planuje się go znosić.

 

Wszystko wskazuje również, że o kary umowne nakładane przez ratusz, przyjdzie Bydgoszczy zmierzyć się w sądzie.

 

Warte obejrzenia

  • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

    Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

  • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

    Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

Wiadomości z regionu