Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRadni PiS skierowali przeciwko Radzie Miasta zawiadomienie do prokuratury

Radni PiS skierowali przeciwko Radzie Miasta zawiadomienie do prokuratury

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 20 lipiec 2020 06:53

W czerwcu Rada Miasta Bydgoszczy udzieliła prezydentowi Rafałowi Bruskiemu absolutorium za politykę finansową w 2019 roku. Zdaniem radnych PiS mogło dojść do naruszenia prawa, dlatego skierowali do Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy zawiadomienie w tej sprawie.

Treści zawiadomienia nie znamy, wpłynęło ono jeszcze w trakcie kampanii wyborczej. Od kilku tygodni PiS natomiast negatywnie ocenia zajście jakie miało miejsce 12 czerwca na posiedzeniu Komisji Rewizyjnej, wówczas radni koalicji zmienili porządek obrad wprowadzając podjęcie uchwały o zarekomendowaniu Radzie Miasta przyjęcia absolutorium. Dzięki tej uchwale komisji – Rada Miasta podjęła w czerwcu uchwałę o udzieleniu absolutorium. Przewodniczący Komisji Rewizyjnej, radny Jarosław Wenderlich zarzucał, że Komisja nie mogła podjąć takiego wniosku bez zakończenia prac zespołów roboczych, które badały m.in. przetargi. W jego opinii z udzieleniem absolutorium można było poczekać nawet do sierpnia.

 

To również radny Jarosław Wenderlich poinformował w mediach społecznościowych o złożeniu zawiadomienia do prokuratury przez klub Prawa i Sprawiedliwości.

 

Prezydent Rafał Bruski uczestnicząc w kolejnym posiedzeniu Komisji Rewizyjnej wyraził pogląd, że w zarzutach opozycji nie wskazano żadnych twardych zarzutów.

 

Warte obejrzenia

 • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

  W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

  Etykiety: piłka nożna
 • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

  Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Zieloni: Cała ta koncepcja powinna wylądować na śmietniku

  W czwartek władze województwa w Chełmie witały barkę z około 150 tonami ładunku, na tej uroczystości pojawili się też ekolodzy wyrażając swój protest wobec planów budowy kolejnych stopni wodnych na Wiśle. Tego samego dnia przez Urzędem Marszałkowskim działacze Zielonych i Polski 2050 Szymona Hołowni wyrazili poparcie dla postulatów ekologów. O krytyce polityki władz województwa rozmawiamy z Sylwestrem Jankowskim z Zielonych.

 • Siarzewo dzieli lewicę

  W 2019 roku lista lewicy w wyborach do Sejmu RP zdobyła w województwie kujawsko-pomorskim 4 mandaty poselskie. Wspólną listę stworzyło SLD, Wiosna oraz Razem. Po półtora roku widzimy w województwie kujawsko-pomorskim, że coraz więcej spraw dzieli formacje lewicowe. Zaczęło się od krytyki młodzieżówki Wiosny Roberta Biedronia wobec planów budowy stopnia wodnego w Siarzewie.

Wiadomości z regionu