Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa komisji sejmowej o tym jak w Bydgoszczy ,,szykanowani są” niepełnosprawni

Na komisji sejmowej o tym jak w Bydgoszczy ,,szykanowani są” niepełnosprawni

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 20 lipiec 2020 11:46

W ubiegły wtorek obradowała komisja Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie wniosku opozycji o wotum nieufności dla ministra Mariusza Kamińskiego. Dość głośno na tej komisji było jednak o Bydgoszczy, poseł Jerzy Polaczek z PiS nie przebierał w słowach krytyki i domagał się interwencji MSWiA w Bydgoszczy.

Sprawa dotyczy głośnej w ostatnich dniach kampanii wyborczej sytuacji niepełnosprawnej, która sugerowała, że spotkały ją szykany z powodów politycznych. Kilka dni temu nowe fakty wskazują, że nie ma podstaw, aby łączyć tę sprawę z polityką.

 

- Pierwszy przykład dotyczy sprawowania nadzoru właściwego przez ministra właściwego ds. administracji nad fundacjami. Mieliśmy przypadek drastyczny w Bydgoszczy, gdzie fundacja Dum Spiro Spero wykluczyła z listy podopiecznych, a fundacja jest prowadzona przez radną Bydgoszczy, członkini Platformy Obywatelskiej. Ta fundacja wykluczyła osobę niepełnosprawną na wózku, po amputacji nóg, artystkę która była zaangażowana w fundację, którą wcześniej wymieniłem – tylko dlatego, że ta osoba jako polski obywatel wyraziła publiczne poparcie dla jednego z kandydatów startujących wyborach prezydenckich. Poparła ona w jednym z mediów społecznościowych prezydenta Andrzeja Dudę i za to spotkały ją bezprecedensowe szykany – mówił 14 lipca na posiedzeniu sejmowej komisji, poseł Jerzy Polaczek.

 

Parlamentarzysta wnioskował, aby MSWiA bądź osobiście minister Kamiński, zobowiązało starostę właściwego dla siedziby stowarzyszenia (w tym wypadku prezydenta Bydgoszczy) o wszczęcie kontroli w fundacji, natomiast jej działalność ocenił jako ,,antytezę” pożytku publicznego.


Do jego wypowiedzi odniósł się poseł Jan Szopiński z Lewicy - Proszę pana posła żeby nie pan nie rozpowszechniał spraw, które być może zostały zmontowane na potrzeby kampanii wyborczej, która się skończyła.

 

To tylko wyrywek z dyskusji, bowiem poświęcono jej kilka minut na komisji.

 

W środę wieczorem fundacja Dum Spiro Spero opublikowała dokumenty z których wynika, że to jest konflikt prywatny byłej podopiecznej z rodziną byłego sponsora fundacji i w tej sprawie toczy się policyjne dochodzenie, bowiem podopieczna mogła dopuszczać się szkalowania osób w mediach społecznościowych.

 

W świetle tych faktów poseł Polaczek dość mocno się zagalopował.

 

Warte obejrzenia

 • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

  W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

  Etykiety: piłka nożna
 • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

  Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Zieloni: Cała ta koncepcja powinna wylądować na śmietniku

  W czwartek władze województwa w Chełmie witały barkę z około 150 tonami ładunku, na tej uroczystości pojawili się też ekolodzy wyrażając swój protest wobec planów budowy kolejnych stopni wodnych na Wiśle. Tego samego dnia przez Urzędem Marszałkowskim działacze Zielonych i Polski 2050 Szymona Hołowni wyrazili poparcie dla postulatów ekologów. O krytyce polityki władz województwa rozmawiamy z Sylwestrem Jankowskim z Zielonych.

 • Siarzewo dzieli lewicę

  W 2019 roku lista lewicy w wyborach do Sejmu RP zdobyła w województwie kujawsko-pomorskim 4 mandaty poselskie. Wspólną listę stworzyło SLD, Wiosna oraz Razem. Po półtora roku widzimy w województwie kujawsko-pomorskim, że coraz więcej spraw dzieli formacje lewicowe. Zaczęło się od krytyki młodzieżówki Wiosny Roberta Biedronia wobec planów budowy stopnia wodnego w Siarzewie.

Wiadomości z regionu