Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa dniach ruszy budowa ścieżki rowerowej wzdłuż Focha. Drogowcy uspokajają, że nie będzie większych utrudnień w ruchu

Na dniach ruszy budowa ścieżki rowerowej wzdłuż Focha. Drogowcy uspokajają, że nie będzie większych utrudnień w ruchu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 10 sierpień 2020 14:15

Budowa infrastruktury rowerowej wzdłuż ulicy Kruszwickiej, wraz z Placem Poznańskim przez kilka tygodni dała się we znaki kierowcom, od dłuższego czasu prowadzone są już prace wykończeniowe, a formalnie inwestycja powinna się zakończyć w ciągu tygodnia. W każdej chwili może ruszyć natomiast budowa dróg rowerowych wzdłuż ulicy Focha w kierunku ulicy Gdańskiej.

- Obszar Ronda Grunwaldzkiego był do niedawna pozbawiony infrastruktury rowerowej. Dopiero w zeszłym roku oddaliśmy infrastrukturę ulicy Grunwaldzkiej, w tym roku ulica ta wydłużyła się aż do granic miasta za sprawą rozbudowy ulicy Grunwaldzkiej – wyjaśniał na poniedziałkowym briefingu zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz. Obecnie prowadzone są głównie prace związane z malowaniem oznakowania poziomego oraz montażem sygnalizacji świetlne - Kolejną inwestycją, która praktycznie już się rozpoczęła to inwestycja budowy infrastruktury od ronda Grunwaldzkiego, ulicą Focha do ulicy Gdańskiej.

 

Pierwszy etap zakłada prace na odcinku od ronda Grunwaldzkiego do Mostów Solidarności. Inwestycja będzie kosztować 2,5 mln zł. Dla porównania koszt zadania wzdłuż Kruszwickiej i na Placu Poznańskim to 9 mln zł. Drogowcy zapewniają, że prace na Focha nie będą aż tak uciążliwe, mogą pojawiać się czasowo zwężenia na jednym z pasów ruchu.


Na najbliższy czas zaplanowano również budowę infrastruktury rowerowej wzdłuż ulicy Jeździeckiej, we współpracy i przy partycypacji finansowej gminy Osielsko.

 

Warte obejrzenia

 • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

  Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

  Etykiety: piłka nożna
 • W 12 kolejce liderzy nie zawiedli – za tydzień rozpocznie się decydująca faza

  W meczach 12 kolejki swoje mecze wygrywali: Włocłavia Włocławek, Zawisza Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Lider Włocławek, czyli kluby pretendujące do walki o 3 ligę, mające podobną liczbę punktów. Do tej pory zawodnicy tych klubów nie mieli okazji jeszcze stanąć naprzeciwko siebie.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Można odnieść wrażenie, że Polacy zagubili instynkt samozachowawczy

  Z analizy jaką przedstawionej w piątek przez ministra zdrowia wynika, że już nie tak wiele nam brakuje to scenariusza ,,gorszego od czarnego”, co skutkowałoby totalną zapaścią służby zdrowia. Tymczasem tysiące osób wczoraj protestowało w około 60 miastach przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej, wcześniej w tygodniu mieliśmy też protesty rolnicze, nie mówiąc już o anarchistach, którzy protestują przeciwko wprowadzaniu obostrzeń do walki z COVID-19. To wszystko znacząco zwiększa ryzyko rozwoju pandemii.

 • Czarny dzień w kujawsko-pomorskim. Tylko dzisiaj zmarła podobna liczba osób co przez cały kwiecień

  Dzisiaj z powodu COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono rekordowe 21 zgonów, co jest bliskie wynikowi jaki miał miejsce przez cały kwiecień (28 zgonów). Do tej pory nie odnotowywaliśmy dziennie dwucyfrowych liczb ofiar. W skali kraju odnotowano dzisiaj 153 zgony.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu