Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa dniach ruszy budowa ścieżki rowerowej wzdłuż Focha. Drogowcy uspokajają, że nie będzie większych utrudnień w ruchu

Na dniach ruszy budowa ścieżki rowerowej wzdłuż Focha. Drogowcy uspokajają, że nie będzie większych utrudnień w ruchu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 10 sierpień 2020 14:15

Budowa infrastruktury rowerowej wzdłuż ulicy Kruszwickiej, wraz z Placem Poznańskim przez kilka tygodni dała się we znaki kierowcom, od dłuższego czasu prowadzone są już prace wykończeniowe, a formalnie inwestycja powinna się zakończyć w ciągu tygodnia. W każdej chwili może ruszyć natomiast budowa dróg rowerowych wzdłuż ulicy Focha w kierunku ulicy Gdańskiej.

- Obszar Ronda Grunwaldzkiego był do niedawna pozbawiony infrastruktury rowerowej. Dopiero w zeszłym roku oddaliśmy infrastrukturę ulicy Grunwaldzkiej, w tym roku ulica ta wydłużyła się aż do granic miasta za sprawą rozbudowy ulicy Grunwaldzkiej – wyjaśniał na poniedziałkowym briefingu zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz. Obecnie prowadzone są głównie prace związane z malowaniem oznakowania poziomego oraz montażem sygnalizacji świetlne - Kolejną inwestycją, która praktycznie już się rozpoczęła to inwestycja budowy infrastruktury od ronda Grunwaldzkiego, ulicą Focha do ulicy Gdańskiej.

 

Pierwszy etap zakłada prace na odcinku od ronda Grunwaldzkiego do Mostów Solidarności. Inwestycja będzie kosztować 2,5 mln zł. Dla porównania koszt zadania wzdłuż Kruszwickiej i na Placu Poznańskim to 9 mln zł. Drogowcy zapewniają, że prace na Focha nie będą aż tak uciążliwe, mogą pojawiać się czasowo zwężenia na jednym z pasów ruchu.


Na najbliższy czas zaplanowano również budowę infrastruktury rowerowej wzdłuż ulicy Jeździeckiej, we współpracy i przy partycypacji finansowej gminy Osielsko.

 

Warte obejrzenia

 • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

  W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

  Etykiety: piłka nożna
 • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

  Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Zieloni: Cała ta koncepcja powinna wylądować na śmietniku

  W czwartek władze województwa w Chełmie witały barkę z około 150 tonami ładunku, na tej uroczystości pojawili się też ekolodzy wyrażając swój protest wobec planów budowy kolejnych stopni wodnych na Wiśle. Tego samego dnia przez Urzędem Marszałkowskim działacze Zielonych i Polski 2050 Szymona Hołowni wyrazili poparcie dla postulatów ekologów. O krytyce polityki władz województwa rozmawiamy z Sylwestrem Jankowskim z Zielonych.

 • Siarzewo dzieli lewicę

  W 2019 roku lista lewicy w wyborach do Sejmu RP zdobyła w województwie kujawsko-pomorskim 4 mandaty poselskie. Wspólną listę stworzyło SLD, Wiosna oraz Razem. Po półtora roku widzimy w województwie kujawsko-pomorskim, że coraz więcej spraw dzieli formacje lewicowe. Zaczęło się od krytyki młodzieżówki Wiosny Roberta Biedronia wobec planów budowy stopnia wodnego w Siarzewie.

Wiadomości z regionu