Jesteś tutaj: HomeBydgoszczUTP wznowi zajęcia od października, ale hybrydowo

UTP wznowi zajęcia od października, ale hybrydowo

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 21 sierpień 2020 08:32

Rok akademicki rozpocznie się miesiąc później od roku szkolnego, stąd też rektorzy uczelni będą mogli obserwować jak będzie wyglądać sytuacja epidemiczna w szkołach przez wrzesień. Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, nie będzie się jednak śpieszył z zajęciami w trybie stacjonarnym.

 

UTP rok akademicki rozpocznie 1 października, ale decyzją rektorów (urzędującego prof. Tomasza Topolińskiego oraz jego następcy prof. Marka Adamskiego) zdecydował się na zajęcia w trybie hybrydowym. Przez pierwsze  tygodnie zajęcia mają odbywać się głównie w trybie zdalnym. O tym jak długo potrwa taka sytuacja, zależeć będzie od sytuacji epidemicznej.

 

Warte obejrzenia

  • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

    Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

  • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

    Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

Wiadomości z regionu