Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrezydent Bydgoszczy chce pomóc wsi na Podkarpaciu poszkodowanej przez powódź

Prezydent Bydgoszczy chce pomóc wsi na Podkarpaciu poszkodowanej przez powódź

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 22 sierpień 2020 00:01
Prezydent Bydgoszczy chce pomóc wsi na Podkarpaciu poszkodowanej przez powódź Fot: YouTube

Pod koniec czerwca przez Podkarpacie przeszła fala powodziowa, wyrządzając w wielu miejscach ogromne szkody. Po tym zdarzeniu Unia Metropolii Polskich zrzeszająca największe polskie miasta, wyraziła wolę solidarnościowego wsparcia poszkodowanych przez żywioł samorządów. Wymierną propozycją działania jest chęć wsparcia wsi Bircza w powiecie przemyskim z budżetu Bydgoszczy.

 

W środę radni zdecydują o przekazaniu pomocy finansowej w kwocie 300 tys. zł dla gminy Bircza, z zaznaczeniem, iż celem pomocy jest usuwanie skutków powodzi. Ostateczna decyzja będzie zatem należeć do radnych Rady Miasta Bydgoszczy.

 

 

Gdy przed trzema laty przez nasz region przeszły nawałnice Bydgoszcz wsparła finansowo samorządy tworżące Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz, które były poszkodowane. Samorządy z pogranicza kujawsko-pomorskiego i pomorskiego otrzymywały rownież wsparcie finansowe od innych dużych miast.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Poziom Bałtyku będzie rósł coraz szybciej i powodował ekstremalne zjawiska

    Wzrost poziomu Morza Bałtyckiego nie będzie zauważalny gołym okiem, ale spowoduje większą częstotliwość ekstremalnych zjawisk. – W okresach letnich na wybrzeżu Bałtyku możemy się spodziewać coraz silniejszych burz, a jesienią i zimą coraz groźniejsze będą wezbrania sztormowe, co będzie powodowało zalania najniżej położonych obszarów – mówi prof. dr hab. Szymon Malinowski, naukowiec z UW i PAN. Powodem wzrostu poziomu wód w morzach i oceanach jest globalne ocieplenie klimatu wywołane przede wszystkim nadmierną emisją gazów cieplarnianych.

  • Szczególnie trudna sytuacja robi się w powiecie inowrocławskim. Epidemiczne podsumowanie lutego

    W lutym stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim nieco ponad 14 tys. zakażeń na COVID-19, co stanowi spadek o ponad 6 tys. w stosunku do stycznia. Spowodowane to nie było tylko faktem, że luty jest o 3 dni krótszym miesiącem, bowiem w lutym średnio dziennie na 100 tys. mieszkańców zakażały się 24 osoby, gdy w styczniu były to 32. W lutym stwierdzono 520 zgonów, o ponad 200 mniej niż w styczniu.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu