Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrezydent Bydgoszczy chce pomóc wsi na Podkarpaciu poszkodowanej przez powódź

Prezydent Bydgoszczy chce pomóc wsi na Podkarpaciu poszkodowanej przez powódź

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 22 sierpień 2020 00:01
Prezydent Bydgoszczy chce pomóc wsi na Podkarpaciu poszkodowanej przez powódź Fot: YouTube

Pod koniec czerwca przez Podkarpacie przeszła fala powodziowa, wyrządzając w wielu miejscach ogromne szkody. Po tym zdarzeniu Unia Metropolii Polskich zrzeszająca największe polskie miasta, wyraziła wolę solidarnościowego wsparcia poszkodowanych przez żywioł samorządów. Wymierną propozycją działania jest chęć wsparcia wsi Bircza w powiecie przemyskim z budżetu Bydgoszczy.

 

W środę radni zdecydują o przekazaniu pomocy finansowej w kwocie 300 tys. zł dla gminy Bircza, z zaznaczeniem, iż celem pomocy jest usuwanie skutków powodzi. Ostateczna decyzja będzie zatem należeć do radnych Rady Miasta Bydgoszczy.

 

 

Gdy przed trzema laty przez nasz region przeszły nawałnice Bydgoszcz wsparła finansowo samorządy tworżące Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz, które były poszkodowane. Samorządy z pogranicza kujawsko-pomorskiego i pomorskiego otrzymywały rownież wsparcie finansowe od innych dużych miast.

Warte obejrzenia

  • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

    Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

  • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

    Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

Wiadomości z regionu