Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW 2019 roku wydarzenia targowo-konferencyjne przyciągnęły w Bydgoszczy ponad 174 tys. uczestników

W 2019 roku wydarzenia targowo-konferencyjne przyciągnęły w Bydgoszczy ponad 174 tys. uczestników

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 19 wrzesień 2020 00:45
W 2019 roku wydarzenia targowo-konferencyjne przyciągnęły w Bydgoszczy ponad 174 tys. uczestników Fot: Bartosz Bieliński

Polska Organizacja Turystyczna opublikowała raport ,,Przemysł spotkań i wydarzeń w Polsce” za rok 2019. Dokument jest ciekawy z tego powodu, że aktywność konferencyjno-eventową traktujemy jako jeden z wyznaczników rozwoju. Wspomniany dokument jest natomiast w Polsce najważniejszym, jeżeli chodzi o dotknięcie tego zagadnienia.

 

Bieżący rok dla turystyki jest trudny z uwagi na epidemię COVID-19, która gospodarczo uderzyła właśnie w tę branże. Z opublikowanej w dokumencie analizie autorstwa powiązanego z Uniwersytetem na Oxfordzie Tourism Economics wskazuje się trzy scenariusze dla europejskiej branży konferencyjnej i eventowej – najbardziej optymistyczny wskazujący spadek liczby uczestników o 40% i najbardziej pesymistyczny mówiący nawet o 80%. W przypadku scenariusza optymistycznego rynek powinien się odbudować do sytuacji z 2019 roku w 2022 roku i rok 2023 ma być lepszy od 2019. W przypadku negatywnego scenariusza status quo z 2019 roku branża uzyska dopiero w 2024 roku.

 

W Bydgoszczy w 2019 roku – opierając się na dane z Bydgoskiego Centrum Informacji, odbyło się 565 wydarzeń targowo-konferencyjnych z udziałem ponad 50 uczestników. Raport wskazuje jednak, że liczba ta praktycznie jest większa, bowiem nie wszystkie wydarzenia są odnotowane. Przy 7,5 tys. Warszawy nie jet to co prawda aż tak dużo. W Toruniu takich wydarzeń odnotowano 401.

 

Raport szacuje, że zorganizowane w Bydgoszczy 565 wydarzeń przyciągnęły ponad 174,5 tys. gości. Najpopularniejszym miesiącem na tego typu wydarzenia był październik, w którym odbyło się ponad 70 wydarzeń. Najwięcej dotyczyło branży handlowo-usługowej (43%), na drugi miejscu mamy medycynę (18%). Ponad połowę wydarzeń zorganizowano w hotelach. Średni czas trwania konferencji w Bydgoszczy to 1,3 dnia (82% wydarzeń było jednodniowych).

 

W sąsiednim Toruniu mieliśmy 401 wydarzeń z ponad 63,3 tys. gości (różnica w tym aspekcie w porównaniu z Bydgoszczą jest ponad dwukrotna). W Toruniu najbardziej popularny miesiąc na tego typu eventy to maj.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu