Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz w czerwonej strefie – nowe obostrzenia dla stref żółtej i czerwonej

Bydgoszcz w czerwonej strefie – nowe obostrzenia dla stref żółtej i czerwonej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 15 październik 2020 17:27

- Skala pandemii jak będzie ona wyglądać za 2-3 tygodnie zależy od naszego przestrzegania zaleceń – powiedział na wieczornej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. O tym, że Bydgoszcz może się znaleźć w strefie czerwonej spekulowano już wczoraj, z oficjalna konferencją prasową zwlekano jednak do wieczora. Dzisiaj w samej Bydgoszczy stwierdzono 109 zachorowań, co jest rekordem, w skali województwa to jest 318, a kraju ponad 8 tys.

- Dziś wirus jest szeroko rozpowszechniony – mówimy o transmisji poziomej – wyjaśnił premier Mateusz Morawiecki.

 

Oprócz Bydgoszczy w czerwonej strefie znalazł się też m.in. Toruń, powiaty: bydgoski, inowrocłaski, nakielski czy inowrocławski.

 

Bez wesel i ograniczone zgromadzenia

Od soboty w strefie czerwonej będzie zakazane organizowanie wesel, szkoły będą musiały przejść na nauczanie zdalne, w zgromadzeniach będzie mogło wziąć udział maksymalnie 10 osób. Będą też większe ograniczenia w sklepach – będzie mogło przebywać w nich 5 osób na jedną kasę.

 

Nieco mniejsze obostrzenia będą obowiązywały w strefie żółtej – na weselach będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 2 osób, w zgromadzeniach 25. W tej strefie przewiduje się nauczanie hybrydowe.

 

W czerwonej srefie obowiązują nadal również wcześniej wprowadzone obostrzenia jak zakaz organizacji targów i kongresów, czy ograniczenia dotyczące kultu religijnego.

 

Warte obejrzenia

 • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

  Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

 • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

  Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

 • Pokonałeś COVID-19? Oddaj osocze i pomóż wyzdrowieć innym Apel wojewody Mikołaja Bogdanowicza

  Terapia osoczem może uratować życie pacjentom chorym na koronawirusa. Wiele osób potrzebuje takiej pomocy. Osocza nie da się wyprodukować. Mogą je oddać tylko ozdrowieńcy, którzy wytworzyli przeciwciała, dzięki którym sami wygrali z chorobą. Niestety, z powodu ogromnego zapotrzebowania na ten drogocenny lek, osocza zaczyna brakować. W związku z tym, z ważnym apelem wystąpił Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

 • Tej wojny nikt nie wygra – wszyscy natomiast stracimy

  To jest wojna – skandują uczestnicy protestów przeciwko orzeczeniu TK na ulicach, którym odpowiada w imieniu Polski konserwatywnej Robert Bąkiewicz (lider Marszu Niepodległości) – my do tej wojny przystępujemy. Każdego dnia dochodzi do coraz większej eskalacji, kolejne osoby z poczuciem misji ruszają w bój.

  Etykiety: aborcja

Wiadomości z regionu