Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz w czerwonej strefie – nowe obostrzenia dla stref żółtej i czerwonej

Bydgoszcz w czerwonej strefie – nowe obostrzenia dla stref żółtej i czerwonej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 15 październik 2020 17:27

- Skala pandemii jak będzie ona wyglądać za 2-3 tygodnie zależy od naszego przestrzegania zaleceń – powiedział na wieczornej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. O tym, że Bydgoszcz może się znaleźć w strefie czerwonej spekulowano już wczoraj, z oficjalna konferencją prasową zwlekano jednak do wieczora. Dzisiaj w samej Bydgoszczy stwierdzono 109 zachorowań, co jest rekordem, w skali województwa to jest 318, a kraju ponad 8 tys.

- Dziś wirus jest szeroko rozpowszechniony – mówimy o transmisji poziomej – wyjaśnił premier Mateusz Morawiecki.

 

Oprócz Bydgoszczy w czerwonej strefie znalazł się też m.in. Toruń, powiaty: bydgoski, inowrocłaski, nakielski czy inowrocławski.

 

Bez wesel i ograniczone zgromadzenia

Od soboty w strefie czerwonej będzie zakazane organizowanie wesel, szkoły będą musiały przejść na nauczanie zdalne, w zgromadzeniach będzie mogło wziąć udział maksymalnie 10 osób. Będą też większe ograniczenia w sklepach – będzie mogło przebywać w nich 5 osób na jedną kasę.

 

Nieco mniejsze obostrzenia będą obowiązywały w strefie żółtej – na weselach będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 2 osób, w zgromadzeniach 25. W tej strefie przewiduje się nauczanie hybrydowe.

 

W czerwonej srefie obowiązują nadal również wcześniej wprowadzone obostrzenia jak zakaz organizacji targów i kongresów, czy ograniczenia dotyczące kultu religijnego.

 

Warte obejrzenia

 • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

  W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

  Etykiety: piłka nożna
 • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

  Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Zieloni: Cała ta koncepcja powinna wylądować na śmietniku

  W czwartek władze województwa w Chełmie witały barkę z około 150 tonami ładunku, na tej uroczystości pojawili się też ekolodzy wyrażając swój protest wobec planów budowy kolejnych stopni wodnych na Wiśle. Tego samego dnia przez Urzędem Marszałkowskim działacze Zielonych i Polski 2050 Szymona Hołowni wyrazili poparcie dla postulatów ekologów. O krytyce polityki władz województwa rozmawiamy z Sylwestrem Jankowskim z Zielonych.

 • Siarzewo dzieli lewicę

  W 2019 roku lista lewicy w wyborach do Sejmu RP zdobyła w województwie kujawsko-pomorskim 4 mandaty poselskie. Wspólną listę stworzyło SLD, Wiosna oraz Razem. Po półtora roku widzimy w województwie kujawsko-pomorskim, że coraz więcej spraw dzieli formacje lewicowe. Zaczęło się od krytyki młodzieżówki Wiosny Roberta Biedronia wobec planów budowy stopnia wodnego w Siarzewie.

Wiadomości z regionu