Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZmarł Piotr Trella, wybitny artysta

Zmarł Piotr Trella, wybitny artysta

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 19 październik 2020 18:44

W niedzielę w grudziądzkim szpitalu zmarł Piotr Trella, przez lata jako solista ubogacał speklatkle Opery Nova, po przejściu na emeryturę działał społecznie w bydgoskich środowiskach twórczych. Miał 82 lata, stwierdzono u niego COVID-19.

Piotr Trella urodził się w Wągrowcu, pierwsze kroki jako artysta stawiał w Poznaniu, ale od 1972 przez 20 lat związany był z Operą Nova w Bydgoszczy – trzeba bowiem pamiętać, że marka Opery Nova funkcjonowała zanim oddano do użytku jej gmach. Jako głos tenorowy zasłynął ze znakomitych interpretacji ról, był za to doceniany chociażby nagrodami ,,Złotej Maski”.

 

Warte obejrzenia

  • Zawisza przybliża się do III ligi

    W sobotę grała 22 kolejka IV ligi, w której zobaczyliśmy kolejne pojedynki pomiędzy klubami z grupy mistrzowskiej, walczącymi o awans do III ligi. Najciekawiej zapowiadał się mecz we Włocławku pomiędzy Liderem i liderującym w tabeli Zawiszą Bydgoszcz. Miał być to mecz na szczycie, okazał się jednak dość jednostronny.

    Etykiety: piłka nożna
  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu