Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrezydent Bydgoszczy apeluje do ozdrowieńców o oddawanie osocza

Prezydent Bydgoszczy apeluje do ozdrowieńców o oddawanie osocza

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 25 październik 2020 17:06

Na Covid-19 nie wynaleziono jeszcze lekarstwa, lekarze i naukowcy na całym świecie eksperymentują z różnymi terapiami, w leczeniu bardzo pomaga jednak osocze ozdrowieńców. Zawiera ono bowiem przeciwciała, które pomagają organizmowi neutralizować koronawirusa. Osocza nie można jednak wyprodukować trzeba je pobrać.

Ostatnie dni to z kolei ciągły wzrost dynamiki nowych zakażeń COVID-19, przez co osocza z przeciwciałami potrzeba coraz więcej. Pobranie osocza niewiele się różni od oddania krwi w ramach krwiodawstwa, procedura ta trwa nieco dłużej, ale nie obciąża zdrowia dawcy. W naszym województwie pobieraniem osocza zajmuje się Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

 

O oddawanie osocza do ozdrowieńców zaapelował prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski na Facebook-u:

Warte obejrzenia

  • Remis w meczu na szczycie – Zawisza mistrzem jesieni

    W zaległym meczu 15 kolejki IV ligi Zawisza Bydgoszcz zremisował z Włocłavią Włocławek, pod fenomenalnej końcówce meczu. Dla niebiesko-czarnych oznacza to pozycję lidera do końca 2020 roku. Do końca rundy zasadniczej pozostały jeszcze dwie kolejki, plus kilka zaległych meczów.

    Etykiety: piłka nożna
  • Memoriał Ireny Szewińskiej awansował do rangi Gold w cyklu Continental Tour

    Pierwszą dobrą wiadomością dla Bydgoszczy jest ustalenie, że będzie gospodarzem również 3. Memoriału im. Ireny Szewińskiej, który odbędzie się 30 czerwca 2021 roku. Druga – będzie to wydarzenie już innej rangi o znacznie wyższym prestiżu – World Athletics awansowała Memoriał do rangi Gold, przez co kolejne mitingi będą wydarzeniami lekkoatletyczymi prawie najwyższej rangi, wyżej jest bowiem tylko Diamentowa Liga.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

Wiadomości z regionu