Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRestauratorzy wyszli na Stary Rynek protestować. Wniesiono symboliczną trumnę, która ma przestrzegać przed śmiercią branży

Restauratorzy wyszli na Stary Rynek protestować. Wniesiono symboliczną trumnę, która ma przestrzegać przed śmiercią branży

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 29 październik 2020 20:12
Restauratorzy wyszli na Stary Rynek protestować. Wniesiono symboliczną trumnę, która ma przestrzegać przed śmiercią branży Fot: Bogusław Białas

W czwartek protesty związane z orzeczeniem Trybunały Konstytucyjnego w Bydgoszczy się nie odbywały, po godzinie 17 na płytę Starego Rynku kucharze wnieśli trumnę, którą złożono na stole, następnie w atmosferze żałobnej złożono znicze i kwiaty. Restauracje i bary nie mogą prowadzić normalnej działalności od soboty, a o tym fakcie restauratorzy dowiedzieli się dopiero w czwartek wieczorem z konferencji prasowej premiera. Czyli branża została zamknięta z dnia na dzień.

- Tak jak od nas wielu branż biznesowych wymaga się profesjonalizmu, tak my chcemy naszym rządzącym powiedzieć wprost – chcemy profesjonalizmu – mówił prowadzący zgromadzenie.


Co prawda od soboty nie mogą się odbywać zgromadzenia większe niż 5 osobowe, ale ostatnie dni pokazały,że to prawo jest całkowicie martwe. Przedstawicieli branży gastronomicznej wsparła grupa rolników, obecne były także osoby wspierające protesty przeciwko orzeczeniu Trybunału Sprawiedliwości.


- Chcemy gotować i chcemy pracować, ponieważ zjadamy marchewkę, która została nam dana kilka miesięcy temu, a teraz dostajemy kijem po głowie, bo nie jesteśmy wstanie utrzymać tych pracowników i będziemy musieli to wsparcie zwrócić – mówiła przedstawicielka branży gastronomicznej. Na stole znajdowały się talerzyki, z nazwami bydgoskich lokali, które znalazły się po nagłych decyzjach rządu w trudnej sytuacji.

 

- Jeden z pan wymyślił sobie, że chce wprowadzić ustawę o ochronie zwierząt, w której jedyne co robi dla zwierząt hodowlanych to zmniejsza ich dobrostan. Tak naprawdę przez tą ustawę, która blokuje nam wypracowywane przez dziesiątki lat rynki zbytu, żadne zwierze nie będzie miało lepiej – mówił przedstawiciel rolników.

 

Na zakończenie prowadzący poinformował, że uczestnicy oczekują - Odsunięcia tych, którzy nas dzielą od wielu lat, tych co są po prostu fanatykami po jednej i po drugiej stronie.

 

W wydarzeniu wzięło udział kilkaset osób.

 

Warte obejrzenia

 • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

  W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

  Etykiety: piłka nożna
 • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

  Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Zieloni: Cała ta koncepcja powinna wylądować na śmietniku

  W czwartek władze województwa w Chełmie witały barkę z około 150 tonami ładunku, na tej uroczystości pojawili się też ekolodzy wyrażając swój protest wobec planów budowy kolejnych stopni wodnych na Wiśle. Tego samego dnia przez Urzędem Marszałkowskim działacze Zielonych i Polski 2050 Szymona Hołowni wyrazili poparcie dla postulatów ekologów. O krytyce polityki władz województwa rozmawiamy z Sylwestrem Jankowskim z Zielonych.

 • Siarzewo dzieli lewicę

  W 2019 roku lista lewicy w wyborach do Sejmu RP zdobyła w województwie kujawsko-pomorskim 4 mandaty poselskie. Wspólną listę stworzyło SLD, Wiosna oraz Razem. Po półtora roku widzimy w województwie kujawsko-pomorskim, że coraz więcej spraw dzieli formacje lewicowe. Zaczęło się od krytyki młodzieżówki Wiosny Roberta Biedronia wobec planów budowy stopnia wodnego w Siarzewie.

Wiadomości z regionu