Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNawet kilkanaście procent bydgoszczan może być zakażonych COVID-19

Nawet kilkanaście procent bydgoszczan może być zakażonych COVID-19

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 08 listopad 2020 00:56

Średni dla ostatniego tygodnia (31-10-7-11) zakażeń COVID-19 w Bydgoszczy to ponad 250 dziennie – w ciągu ostatnich dwóch tygodni mieliśmy 3470 nowych zachorowań – amatorskim szacunkiem możemy uznać tę liczbę jako aktywnie potwierdzone przypadki (nie dysponujemy obecnie danymi, aby podać dokładny szacunek). Zdaniem wojewódzkiego konsultanta ds. chorób zakaźnych dr Rajewskiego, potwierdzone zakażenia trzeba przemnożyć przez 5 lub nawet 10, bowiem tylu może być zakażonych bezobjawowo.

Przemnażając tę liczbę przez 10 mamy liczbę bliską 10% populacji Bydgoszczy. Z badań naukowców z Oregon Health & Science University (OHSU) wynik, że ciężej chorzy mogą rozprzestrzeniać wirusa nawet 20 dni, stąd też liczba aktywnych przypadków może być większa niż wynika z naszego pobieżnego wyliczenia. Zwróciliśmy się jednocześnie do Sanepidu o dokładniejsze dane.

 

W województwie w sobotę mieliśmy 25462 aktywne przypadki potwierdzone klinicznie, co stanowi 1,2% populacji województwa kujawsko-pomorskiego. Przyjmując założenia dr Rajewskiego trzeba zakładać, że zakażonych jest więcej niż 5% populacji, a może być to nawet 12%.

 

Od początku epidemii w Bydgoszczy (dane na 7 listopada) zachorowało 5590 mieszkańców, co stanowi około 1,6% populacji, przy czym zakładając, że może to być w rzeczywistości nawet 10 razy więcej, to COVID-19 mogło już przechorować kilkanaście procent populacji.

 

Pozytywem tej sytuacji będzie natomiast to, że jeżeli przyjdzie nam za kilka miesięcy mierzyć się z trzecią falą COVID-19, to wirus ten w będzie się w Bydgoszczy rozpowszechniał znacznie wolniej, gdy został już przechorowany na poziomie kilkunastu procent populacji.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu