Jesteś tutaj: HomeBydgoszczUTP symbolicznie opuszcza Kordeckiego

UTP symbolicznie opuszcza Kordeckiego

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 12 grudzień 2020 08:29
UTP symbolicznie opuszcza Kordeckiego Fot: UTP

We wtorek sfinalizowana została transakcja sprzedaży gmachu przy ulicy przeora Kordeckiego – nieopodal Placu Poznańskiego, który przez ostatnie lata użytkował Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy. Nowym nabywcom zostało Ministerstwo Obrony Narodowej. Władze UTP od wielu lat dążyły do pozbycia się tej nieruchomości, wcześniej o zbyciu obiektu rozmawiano m.in. z Samorządem Województwa.

Polityka Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego dąży przede wszystkim do konsolidacji wokół kampusu w Fordonie. Pozyskane środki ze sprzedaży będą wykorzystane, przy dotacji ministerialnej, do rozbudowy kampusu przy ulicy Kaliskiego. Rozproszenie budynków uniwersyteckich po całym mieście niosło niedogodności, głównie związane z dojazdami pracowników i studentów, stąd też taki nacisk na konsolidację.

 

Rektor UTP prof. Marek Adamski w obecności przedstawicieli Rejonowego Zarządu Infrastruktury (reprezentującego wojsko) symbolicznie zdjął z budynku przy ulicy Kordeckiego tabliczkę informującą o obiekcie uczelnianym.

 

UTP nadal posiada obiekt nieopodal Ronda Bernardyńskiego czy w Śródmieściu. W powiecie nakielskim funkcjonuje zakład doświadczalny Uniwersytetu w Minikowie.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021

Wiadomości z regionu