Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSchreiber: Nie ma wymówki, aby inwestycje w drogi gruntowe nie ruszyły z impetem

Schreiber: Nie ma wymówki, aby inwestycje w drogi gruntowe nie ruszyły z impetem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 22 grudzień 2020 13:43

Kilka dni temu informowaliśmy, że zakończyły się prace w parlamencie nad zmianami w zasadach funkcjonowania Rządowego Funduszu Dróg Lokalnych (wcześniej Fundusz Dróg Lokalnych), na mocy których również miasta wojewódzkie będą mogły aplikować po rządowe wsparcie. Ustawa czeka jeszcze tylko na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Zdaniem ministra Łukasza Schreibera, powinno przełożyć się to więcej utwardzanych dróg lokalnych w Bydgoszczy i w Toruniu.

Pierwszy raz obietnicę rozszerzenia programu o miasta wojewódzkie premier Mateusz Morawiecki złożył w czerwcu na rynku w Starym Fordonie.

 

- Od początku funkcjonowania tego programu on był dla nich niedostępny – wyjaśnia minister Łukasz Schreiber - To jest dodatkowa pula, to nie jest wydzielenie z tamtej, to nie jest więc nikomu zabranie.

 

Rząd planuje na każdą edycję Rządowego Funduszu Dróg Lokalnych, w ramach nowej kategorii ,,inwestycji miejskich” przeznaczać rocznie 1 mld zł, jeden beneficjent może uzyskać do 30 mln zł na edycję, musi zapewnić jednak przynajmniej 20% wkładu własnego.

 

- Po to, abyśmy te drogi gruntowe, żeby można było pozwolić na to, aby z tym problemem – wstydliwym w moim przekonaniu – o którym jako radni i posłowie Prawa i Sprawiedliwości mówiliśmy – wskazywał Schreiber. Utwardzanie dróg gruntowych nie jest priorytetem bydgoskiego ratusza, są dzielnice, gdy tych dróg do utwardzenia jest stosunkowo dużo.

 

- Nie ma wymówki, aby te inwestycje nie ruszyły z impetem, więc będziemy to monitorowali – podkreślał minister Schreiber.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Szczególnie trudna sytuacja robi się w powiecie inowrocławskim. Epidemiczne podsumowanie lutego

    W lutym stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim nieco ponad 14 tys. zakażeń na COVID-19, co stanowi spadek o ponad 6 tys. w stosunku do stycznia. Spowodowane to nie było tylko faktem, że luty jest o 3 dni krótszym miesiącem, bowiem w lutym średnio dziennie na 100 tys. mieszkańców zakażały się 24 osoby, gdy w styczniu były to 32. W lutym stwierdzono 520 zgonów, o ponad 200 mniej niż w styczniu.

    Etykiety: covid19
  • ,,Kolejne pokolenie AK walczy z kolejnym pokoleniem UB” Czy jest to podział na kolejne pokolenia?

    Dzisiaj obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w którym upamiętniamy podziemie antykomunistyczne, osoby nie zgadzające się na podporządkowanie Polski Moskwie, za co zapłaciły tragiczną karę. Jest to jednak święto opowiadające o wojnie domowej, o trudnej dla Polaków historii, wcale nie tak odległej, z którą musimy się rozprawić. Nie raz pojawia się slogan, że spory jakie przy okazji 1 marca się pojawiają to walka kolejnego ,,pokolenia AK z UB”, mamy zatem do czynienia z wciąż otwartą raną.

Wiadomości z regionu