Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRadny pyta czy WOŚP przynosi Bydgoszczy straty

Radny pyta czy WOŚP przynosi Bydgoszczy straty

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 31 grudzień 2020 06:47
Radny pyta czy WOŚP przynosi Bydgoszczy straty Fot: WOŚP

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w 2021 roku odbędzie się wyjątkowo pod koniec stycznia, z uwagi na obowiązującą do 17 stycznia ,,narodową kwarantannę”. Przy okazji każdego Finału WOŚP pojawia się w przestrzeni publicznej dyskusja o ,,dyrygencie” dzieła Jerzym Owsiaku, który nie słynie z sympatii do polityków partii rządzącej, którzy z kolei w dużej mierze negatywnie oceniają WOŚP.

 

Tuż przed świętami radny Krystian Frelichowski z PiS złożył interpelację, w której pytał o to jakie koszty poniosło miasto wspierając organizację finału w 2019 roku, o zebrane w Bydgoszczy środki i sprzęt jaki Fundacja WOŚP przekazała do Bydgoszczy.

 

Pytania te zmierzają do ustalenia czy środki przekazane na WOŚP przynoszą zyski, straty, czy też się bilansują - napisał w interpelacji.

 

Odpowiedzi udzielił zastępca prezydenta Michał Sztybel, który poinformował, że w 2019 roku na wsparcie organizacji koncertów w ramach promocji miasta przekazano 30 tys. zł. Jak wynika z oficjalnych rozliczeń bydgoskich sztabów WOŚP zebrano ponad 0,5 mln zł w Bydgoszczy.

 

Sprzęt liczony w milionach

Fundacja WOŚP wspiera głównie szpitale, stąd też są darowizny przekazywane bezpośrednio do placówek służby zdrowia, z pominięciem Urzędu Miasta. Zastępca prezydenta radnemu udostępnił link, w którym Fundacja WOŚP rozlicza się z darowizn przekazanych bydgoskim szpitalom. Podległy ratuszowi Szpital Miejski od początku ,,grania” przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy otrzymał ponad 900 tys zł. Największymi beneficjentami pomocy z WOŚP były jednak szpitale uniwersytecie – Szpital im .Jurasza otrzymał sprzęt warty ponad 3,5 mln zł, natomiast Szpital im. Biziela prawie 2,5 mln zł

 

Przed miesiącem radny Krystian Frelichowski zasłynął na sesji Rady Miasta porównaniem funduszy strukturalnych z Unii Europejskiej do ,,judaszowych srebrników”.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021

Wiadomości z regionu