Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz z pełną północno-zachodnią obwodnicą

Bydgoszcz z pełną północno-zachodnią obwodnicą

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 31 grudzień 2020 11:43

Od dzisiaj ruch tranzytowy pomiędzy Poznaniem i Trójmiastem może omijać Bydgoszcz, za kilka dni będziemy mogli oszacować jak to wpłynie na natężenie ruchu wewnątrz Bydgoszczy. 31 grudnia około godziny 11 oddany został do użytku odcinek drogi ekspresowej S-5 Białe Błota – Pawłówek – Tryszczyn. Łącznie z oddanym w ubiegłym roku odcinkiem Tryszczyn – Aleksandrowo tworzy on 36 km trasę okrążającą Bydgoszcz od strony północno-zachodniej.

 

Droga ekspresowa S-5 z centrum Bydgoszczy skomunikowana jest przez węzły: Tryszczyn (ulica Nad Torem od Węzła Zachodniego), Pawłówek (ulica Grunwaldzka), Miedzyń (ulica Nakielska) i Białe Błota (ulica Szubińska).

 

Pozostają trzy odcinki

Odcinek Białe Błota – Tryszczyn jest czwartym oddanym w ramach drogi ekspresowej S-5 w województwie kujawsko-pomorskim. Pozostają jeszcze trzy, które były realizowane początkowo przez nierzetelnego wykonawcę z Włoch, konieczne było wyłonienie nowego wykonawcy przez co poczekamy na całą drogę ekspresową S-5 do 2022 roku.

 

Oddano już odcinki (w kolejności) województwo wielkopolskie – Żnin, Tryszczyn – Aleksandrowo, Żnin – Szubin. Do oddania pozostaje odcinek od Szubina do Białych Błot oraz od Aleksandrowa dwa odcinki w kierunku węzła autostradowego w Nowych Marzach.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Szczególnie trudna sytuacja robi się w powiecie inowrocławskim. Epidemiczne podsumowanie lutego

    W lutym stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim nieco ponad 14 tys. zakażeń na COVID-19, co stanowi spadek o ponad 6 tys. w stosunku do stycznia. Spowodowane to nie było tylko faktem, że luty jest o 3 dni krótszym miesiącem, bowiem w lutym średnio dziennie na 100 tys. mieszkańców zakażały się 24 osoby, gdy w styczniu były to 32. W lutym stwierdzono 520 zgonów, o ponad 200 mniej niż w styczniu.

    Etykiety: covid19
  • ,,Kolejne pokolenie AK walczy z kolejnym pokoleniem UB” Czy jest to podział na kolejne pokolenia?

    Dzisiaj obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w którym upamiętniamy podziemie antykomunistyczne, osoby nie zgadzające się na podporządkowanie Polski Moskwie, za co zapłaciły tragiczną karę. Jest to jednak święto opowiadające o wojnie domowej, o trudnej dla Polaków historii, wcale nie tak odległej, z którą musimy się rozprawić. Nie raz pojawia się slogan, że spory jakie przy okazji 1 marca się pojawiają to walka kolejnego ,,pokolenia AK z UB”, mamy zatem do czynienia z wciąż otwartą raną.

Wiadomości z regionu