Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPociągi do Chełmży jednak pojadą

Pociągi do Chełmży jednak pojadą

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 16 styczeń 2021 00:02

Od poniedziałku 18 stycznia pojadą cztery pary pociągów z Bydgoszczy Głównej, przez Fordon i Unisław do Chełmży. Jest to najświeższa informacja, bowiem niestety w ostatnich dniach, podobnie jak to było w pierwszej połowie grudnia, wszystko ważyło się prawie do ostatniej chwili. Taka formuła nie buduje jednak zaufania pasażerów do kolei.

O tym, że Arriva planuje w porozumieniu z Urzędem Marszałkowskim wznowi połączenia na tej trasie pisaliśmy kilka dni temu, musieliśmy informację jednak sprostować, gdy okazało się, że rozkład jazdy Arrivy jest przedwczesny, a negocjacje jeszcze trwają. Zakończyły się one kilkanaście godzin temu, stąd też dopiero teraz można potwierdzić, że pociągi do Chełmży wracają.

 

Z Chełmży do Bydgoszczy pociągi będą wyjeżdżały o godzinach: 4:40 (ten pociąg zakończy bieg na węźle Bydgoszcz Wschodnia) 6:32, 16:02 oraz 17:16. Podróż potrwa średnio około godziny. Z Bydgoszczy głównej pociągi wyjadą o godzinach: 14:41, 15:41 i 18:24 oraz o godzinie 5:36 z Bydgoszczy Wschodniej. Pociągi na tej trasie w obu kierunkach będą jeździły tylko od poniedziałku do piątku.

 

Od poniedziałku powrócą również pociągi na trasę Laskowice Pomorskie – Czersk.

 

Obecnie pociągi zostały zastąpione autobusami, które startują z dworca PKS w Bydgoszczy, nie zatrzymują się w Fordonie, a podróż jest i tak o około 20 minut dłuższa. Przez co taka forma transportu zbiorowego jest mniej atrakcyjna dla pasażerów.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021

Wiadomości z regionu