Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrzy ulicy Gdańskiej postawiono płuca, które się już jednak zabrudziły

Przy ulicy Gdańskiej postawiono płuca, które się już jednak zabrudziły

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 05 luty 2021 00:22

W ubiegłym tygodniu przed Drukarnią przy ulicy Gdańskiej Polski Alarm Smogowy w ramach happeningu postawił sztuczne płuca. Instalacja w oparciu o posiadany czujnik informuje o stężeniu pyłów zawieszonym PM10, które w wysokim stężeniu są groźne dla zdrowia. Obok są też białe płuca.

Białe to one były w ubiegłym tygodniu, bowiem robią się coraz bardziej czarne. Ma to przechodniom naocznie uzmysłowić czym oddychają, bowiem czarny osad bierze się z powietrza, które idąc ulicą wdychamy. Instalacja promuje też rządową infolinię pomagającą zdobyć dofinansowanie na wymianę pieców, na bardziej ekologiczne. W miastach to właśnie systemy grzewcze są główną przyczyną smogu.

 

Instalacja przyjechała do Bydgoszczy z Krakowa i pozostanie do soboty 13 lutego.

 

W ostatnich dniach problem smogu występował głównie na zachodnie Bydgoszczy, na Miedzyniu czujnik wykrył nawet prawie dwukrotne przekroczenie dozwolonego stężenia PM10 i ponad dwukrotnie stężenia PM2,5.

 

Warte obejrzenia

  • Zawisza przybliża się do III ligi

    W sobotę grała 22 kolejka IV ligi, w której zobaczyliśmy kolejne pojedynki pomiędzy klubami z grupy mistrzowskiej, walczącymi o awans do III ligi. Najciekawiej zapowiadał się mecz we Włocławku pomiędzy Liderem i liderującym w tabeli Zawiszą Bydgoszcz. Miał być to mecz na szczycie, okazał się jednak dość jednostronny.

    Etykiety: piłka nożna
  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu