Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNajbardziej niebezpieczne przejście dla pieszych w Bydgoszczy, okazało się źle oznakowane

Najbardziej niebezpieczne przejście dla pieszych w Bydgoszczy, okazało się źle oznakowane

Napisał  Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 26 luty 2021 00:58
Najniebezpieczniejsze przejście w Bydgoszczy Najniebezpieczniejsze przejście w Bydgoszczy GoogleStreetView

We wtorek informowaliśmy o raporcie Najwyższej Izby Kontroli wskazującym, iż w województwie kujawsko-pomorskim odsetek wypadków z udziałem pieszych jest największy. Przyglądamy się dzisiaj grzechom z bydgoskich dróg – skoro bowiem samorządowcy poparli działania na rzecz wdrożenia ,,Wizji Zero” (bez ofiar śmiertelnych na drogach), to na każdą wątpliwość należy zwracać uwagę.

 

Pod koniec listopada wspominaliśmy o raporcie Stowarzyszenia Społeczny Rzecznik Pieszych, gdzie poproszeni eksperci wskazywali ich zdaniem najbardziej niebezpieczne przejścia dla pieszych w Bydgoszczy. Więcej o raporcie - Społecznicy wskazują kilkanaście najniebezpieczniejszych miejsc dla pieszych w Bydgoszczy


Jak wynika z tamtego raportu najbardziej niebezpiecznym miejscem jest skrzyżowanie ulicy Nakielskiej z Ułańską i Wrocławską. NIK rankingu przejść dla pieszych nie tworzył, ale uwagę na to feralne przejście zwrócił, wskazując na brak oznakowania znakiem ,,przejście dla pieszych” D-6, co naruszało rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 3 lipca 2003 roku. Ponadto kontrolerzy zwrócili uwagę: obowiązująca organizacja ruchu na ul. Nakielskiej przy skrzyżowaniu z ul. Wrocławską nie uwzględniała konieczności ograniczenia liczby znaków na jednym słupku z czterech do co najwyżej trzech -za przejściem dla pieszych przez ul. Wrocławską, za skrzyżowaniem z ul. Nakielską. Ponadto z racji tego, że przez przejście przebiega torowisko tramwajowe, powinien zostać umiejscowiony znak poziomy P-10.

 

Znak D-6:

 

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej stwierdził, że taki był stan zastany, zapowiadając jednak poprawę oraz informując NIK o planowanym poszerzeniu chodnika.

 

Inne mniejsze uchybienia

Zdaniem Izby skrzyżowanie na Twardzickiego z Bołtucia również nie funkcjonował znak D-6, zaś na Jagiellońskiej na skrzyżowaniu z Kolberga zabrakło znaku A-16, który powinien się w tym miejscu znaleźć z uwagi na założenia projektu.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu