Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz,,Nasze Ciotki wasi Wujowie” – poznaniacy i bydgoszczanie w akcji

,,Nasze Ciotki wasi Wujowie” – poznaniacy i bydgoszczanie w akcji

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 07 lipiec 2013 14:00

Duże kontrowersje wywołała emisja na antenie Telewizji Polskiej serialu wyprodukowanego przez niemiecką telewizję ZDF ,,Nasze matki, nasi ojcowie”, który zdaniem wielu przekłamuje historię II wojny światowej i pokazuje nieprawdziwy wizerunek polskich żołnierzy Armii Krajowej. W ramach protestu powstał kabaretowy klip ,,Nasze Ciotki wasi wujowie”, który w kilka dni obejrzało prawie 50 tys. internautów.

 

Film przygotowali członkowie grupy Miliitaria Poznań, przy wsparciu grup rekonstrukcyjnych Chrobry I oraz Frestung Breslau z Bydgoszczy. Na nagraniu widzimy jak niemieccy żołnierze dostają ,,niezły opieprz” od niezadowolonego z ich służby więźnia, na co ze spuszczonymi głowami przepraszają za swoje zachowanie. Więcej zobaczą jednak Państwo na materiale filmowym:

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Rolnicy poszkodowani przez COVID-19 dostaną nadzwyczajne wsparcie

  Na najbliższym posiedzeniu Senat ma się zająć projektem ustawy o nadzwyczajnym wsparciu dla rolników, którzy ucierpieli w wyniku pandemii koronawirusa. – Jeżeli Senat ją przyjmie, to prezydent podpisze niezwłocznie i może w ciągu miesiąca zostaną przeprowadzone wypłaty. Spodziewam się, że w ciągu najbliższych kilku tygodni te dodatkowe pieniądze trafią do gospodarstw – zapowiada minister rolnictwa i rozwoju wsi, Jan Krzysztof Ardanowski. Na pomoc ze środków unijnych, która opiewa na kwotę ponad 270 mln euro, będą mogli liczyć m.in. producenci wołowiny, baraniny, mięsa wieprzowego i drobiowego oraz jaj, mleka i roślin ozdobnych.

 • Mocny przyrost zachorowań na COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 843 nowych przypadkach COVID-19 w Polsce, z czego 24 przypadkach w województwie kujawsko-pomorskim. Tak dużego dziennego przyrostu nie mieliśmy w naszym województwie od dawna – właściwie od fazy rozwoju epidemii w marcu.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu