Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRedaktorskie podchody wewnątrz PiS

Redaktorskie podchody wewnątrz PiS

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 09 lipiec 2013 15:29

Media żyją w regionie głównie konfliktami pomiędzy działaczami PO, jedni chcą bowiem wspólnej metropolii Bydgoszczy i Torunia, drudzy związani z Bydgoszczą uważają, że taki twór nie masz szansy bytu. Dość spokojnie wygląda sytuacja wewnątrz Prawa i Sprawiedliwości, chodź można odnieść wrażenie, że jakieś podchody się dzieją.

 

Na jednym z bydgoskich portali, który w ostatnim czasie sprzyja stowarzyszeniu My Bydgoszczanie i klubom Gazety Polskiej pojawia się artykuł byłej radnej, wyrzuconej w 2009 roku z PiS, Ewy Starosty, która prześmiewczo odnosi się do pracy posła tej partii Kosmy Złotowskiego. Publikacja jest pisana językiem dość złośliwym - Kosma Złotowski po raz kolejny jest parlamentarzystą, a ten mandat zawsze wprowadza go w dobry nastrój. Przyjemnie też być okręgowym szefem partii, bo z tym wiąże się wysokie, czyli tzw. biorące miejsce na liście w najbliższych wyborach parlamentarnych, a na tym przecież politykom najbardziej zależy. Dlatego ciągle gości na twarzy byłego prezydenta Bydgoszczy wyraz wielkiego samozadowolenia – pisze Starosta.

 

Później była radna i działaczka PiS twierdzi, że po zakończeniu sprawy ZACHEM-u zapał do konferencji prasowych parlamentarzyście opadł, a problemem śmieci nie chce się zająć, gdyż - to dla niego chyba śmierdzący temat, którego podejmowanie nie przystoi osobie pełniącej prestiżowe funkcje.

 

Wolność wyrażania swoich opinii jest podstawą demokracji i ta publikacja nie była by niczym wielkim, gdyby pani Ewa Starosta nie pracowała w biurze innego posła klubu Prawa i Sprawiedliwości Bartosza Kownackiego. W tym momencie pojawia się podejrzenie, że publikacja ta może być elementem walki wewnątrz partyjnej.

 

Tak dobrej współpracy w strukturach dawno nie było – przyznaje w rozmowie z nami przewodniczący bydgoskich struktur PiS Łukasz Schreiber, który twierdzi, że nie ma żadnych konfliktów. Przypomina on także, że poseł Kownacki do dzisiaj nie powrócił w pełni do partii.

 

W przeszłości autorstwa Ewy Starosty pojawiła się publikacja, w której sugerowano, że radny PiS Tomasz Rega może prowadzić dom publiczny lub agencje matrymonialną. To twierdzenie oparto o to, że w PKD swojej działalności gospodarczej wpisał ,,inne formy działalności”, co robi większość przedsiębiorców z wygody.

 

Kilka słów naszego komentarza:

Pani Starosta dziwi się, że poseł nie organizuje w ostatnim czasie konferencji prasowych, my uważamy jednak, że jeżeli nie ma się nic specjalnego do powiedzenia, to dla samego zaistnienia w mediach lepiej tego nie robić. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Rolnicy poszkodowani przez COVID-19 dostaną nadzwyczajne wsparcie

  Na najbliższym posiedzeniu Senat ma się zająć projektem ustawy o nadzwyczajnym wsparciu dla rolników, którzy ucierpieli w wyniku pandemii koronawirusa. – Jeżeli Senat ją przyjmie, to prezydent podpisze niezwłocznie i może w ciągu miesiąca zostaną przeprowadzone wypłaty. Spodziewam się, że w ciągu najbliższych kilku tygodni te dodatkowe pieniądze trafią do gospodarstw – zapowiada minister rolnictwa i rozwoju wsi, Jan Krzysztof Ardanowski. Na pomoc ze środków unijnych, która opiewa na kwotę ponad 270 mln euro, będą mogli liczyć m.in. producenci wołowiny, baraniny, mięsa wieprzowego i drobiowego oraz jaj, mleka i roślin ozdobnych.

 • Mocny przyrost zachorowań na COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 843 nowych przypadkach COVID-19 w Polsce, z czego 24 przypadkach w województwie kujawsko-pomorskim. Tak dużego dziennego przyrostu nie mieliśmy w naszym województwie od dawna – właściwie od fazy rozwoju epidemii w marcu.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu