Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz3 lata temu w Bydgoszczy

3 lata temu w Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 12 październik 2013 19:23

Będący po wyborach prezydenckich na fali Janusz Korwin-Mikke pozwolił się odnieść do sytuacji w Bydgoszczy i stwierdził, że włodarz miasta Konstnaty Dombrowicz powinien trafić do aresztu. Pierw jednak przedstawimy sytuację z obrad Rady Miasta, gdy radni po długiej przerwie mogli złożyć interpelacje.

Radni interpelowali, a zastępca prezydenta się wygłupiał

Rzeczą oczywistą jest w bydgoskim samorządzie, że raz w miesiącu radni w imieniu mieszkańców składają na posiedzeniu Rady Miasta interpelacje. W okresie kampanii wyborczej w 2010 roku, ta tradycja została jednak przerwana.

 

Prezydent wnioskował bowiem, aby sesja odbywała się co dwa tygodnie, a zgodnie ze statutem miasta, gdy sesja zwoływana jest na wniosek prezydenta, to on ustala porządek obrad. Punkt poświęcony interpelacjom się w tym porządku jednak nie znajdował.

 

Radni nie dali jednak za wygraną i po pewnej burzy zwołano posiedzenie z punktem – interpelacje i zapytania. Nie był na nim obecny jednak ani prezydent Konstanty Dombrowicz, ani większość jego zastępców. Pozostał tylko zastępca prezydenta Wojciech Nowacki, który na pytania radnych nie chciał odpowiadać, twierdząc, że miejscy rajcy uprawiają właśnie kampanie wyborczą, na którą prezydenci czasu nie mają.

 

Korwin-Mikke  - Dombrowicz powinien siedzieć w więzieniu

Komentarz polityka, który w wyborach na prezydenta RP uzyskał czwarty wynik, pokonując chociażby kandydata PSL dotyczył uchwały jaką Rada Miasta Bydgoszczy przyjęła na wniosek prezydenta Dombrowicza. Zakazywała ona sprzedaży tzw. ,,dopalaczy” na terenie Bydgoszczy. Od początku mówiło się, że jest ona niezgodna z prawem polskim, dlatego wojewoda Rafał Bruski ją unieważnił, co leżało w jego kompetencjach. Zdaniem wielu ta sprawa miała drugie dno, chodziło o to, aby pokazać, że Rafał Bruski nie chce walczyć z dopalaczami, skoro unieważnia uchwałę.

 

Niespodziewanie Bruski znalazł jednak wsparcie w publikacji Janusza Korwin-Mikke który stwierdził - Po Diabła Prawo, skoro potem nie ma być przestrzegane?- napisał - P. Dombrowicz powinien wylądować w areszcie do czasu rozprawy, ale zostanie zapewne ogromną większością wybrany na kolejną kadencję. Cóż – mamy d***krację l**ową. Tym razem naprawdę… Skutki widać. 

 

Przewidywania Janusza Korwin-Mikke się jednak nie spełniły, gdyż bydgoszczanie pokazali Dombrowiczowi w wyborach czerwoną kartkę. Co ciekawe, z list komitetu Dombrowicza Miasto dla Pokoleń startowali zwolennicy Korwin-Mikke, nie odnieśli jednak podobnie jak były prezydent Bydgoszczy, sukcesu wyborczego.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dziesięć lat temu ostatni raz na Zawiszy grała pierwsza reprezentacja

  18 listopada 2009 roku reprezentacja Polski podejmowała na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentację Kanady. Przez kolejną dekadę nie było nam dane oglądać pierwszej piłkarskiej reprezentacji podczas meczu w Bydgoszczy. Tamto spotkanie mogło zostać zapamiętane przez oprawę, jaką przygotowali miejscowi kibice Zawiszy pt. ,,Z orłem w koronie po jednej stronie”.

  Etykiety: piłka nożna
 • Nasz bohater!

  We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

  Etykiety: Jacek Góralski

Wiadomości sportowe

 • Dobiega końca Europejski Tydzień Autyzmu

  W dniach 1- 8 grudnia trwa Europejski Tydzień Autyzmu, którego celem jest zwrócenie uwagi na wyjątkowość osób objętych spektrum autyzmu, w celu z jednej strony wyrażenia solidarności z osobami ze spektrum, ale też budowania większej świadomości społecznej. Warto wspomnieć o tym tygodniu, także z tego powodu, że mieliśmy w regionie kilka akcentów.

  Etykiety: autyzm
 • Tragedia pod Grudziądzem. Zginął były parlamentarzysta

  Dzisiaj w wieku 66-lat zginął w wypadku drogowym Janusz Dziecioł, któremu sławę przyniósł występ w pierwszej polskiej edycji reality show Big Brother. Zdobyta sława pozwoliła mu zostać posłem VI i VII kadencji Sejmu z okręgu toruńsko-włocławskiego.

Wiadomości z regionu

Śledź nas