Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz3 lata temu w Bydgoszczy

3 lata temu w Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 12 październik 2013 19:23

Będący po wyborach prezydenckich na fali Janusz Korwin-Mikke pozwolił się odnieść do sytuacji w Bydgoszczy i stwierdził, że włodarz miasta Konstnaty Dombrowicz powinien trafić do aresztu. Pierw jednak przedstawimy sytuację z obrad Rady Miasta, gdy radni po długiej przerwie mogli złożyć interpelacje.

Radni interpelowali, a zastępca prezydenta się wygłupiał

Rzeczą oczywistą jest w bydgoskim samorządzie, że raz w miesiącu radni w imieniu mieszkańców składają na posiedzeniu Rady Miasta interpelacje. W okresie kampanii wyborczej w 2010 roku, ta tradycja została jednak przerwana.

 

Prezydent wnioskował bowiem, aby sesja odbywała się co dwa tygodnie, a zgodnie ze statutem miasta, gdy sesja zwoływana jest na wniosek prezydenta, to on ustala porządek obrad. Punkt poświęcony interpelacjom się w tym porządku jednak nie znajdował.

 

Radni nie dali jednak za wygraną i po pewnej burzy zwołano posiedzenie z punktem – interpelacje i zapytania. Nie był na nim obecny jednak ani prezydent Konstanty Dombrowicz, ani większość jego zastępców. Pozostał tylko zastępca prezydenta Wojciech Nowacki, który na pytania radnych nie chciał odpowiadać, twierdząc, że miejscy rajcy uprawiają właśnie kampanie wyborczą, na którą prezydenci czasu nie mają.

 

Korwin-Mikke  - Dombrowicz powinien siedzieć w więzieniu

Komentarz polityka, który w wyborach na prezydenta RP uzyskał czwarty wynik, pokonując chociażby kandydata PSL dotyczył uchwały jaką Rada Miasta Bydgoszczy przyjęła na wniosek prezydenta Dombrowicza. Zakazywała ona sprzedaży tzw. ,,dopalaczy” na terenie Bydgoszczy. Od początku mówiło się, że jest ona niezgodna z prawem polskim, dlatego wojewoda Rafał Bruski ją unieważnił, co leżało w jego kompetencjach. Zdaniem wielu ta sprawa miała drugie dno, chodziło o to, aby pokazać, że Rafał Bruski nie chce walczyć z dopalaczami, skoro unieważnia uchwałę.

 

Niespodziewanie Bruski znalazł jednak wsparcie w publikacji Janusza Korwin-Mikke który stwierdził - Po Diabła Prawo, skoro potem nie ma być przestrzegane?- napisał - P. Dombrowicz powinien wylądować w areszcie do czasu rozprawy, ale zostanie zapewne ogromną większością wybrany na kolejną kadencję. Cóż – mamy d***krację l**ową. Tym razem naprawdę… Skutki widać. 

 

Przewidywania Janusza Korwin-Mikke się jednak nie spełniły, gdyż bydgoszczanie pokazali Dombrowiczowi w wyborach czerwoną kartkę. Co ciekawe, z list komitetu Dombrowicza Miasto dla Pokoleń startowali zwolennicy Korwin-Mikke, nie odnieśli jednak podobnie jak były prezydent Bydgoszczy, sukcesu wyborczego.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

  Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

 • Bruski: Jak ktoś wieszczy koniec lekkiej atletyki w Bydgoszczy to jest w błędzie

  Historyczny triumf Polski na 100. lecie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki to już historia. To, że doszło do tego w Bydgoszczy to efekt wielu zorganizowanych dużych imprez w naszym mieście. Czy to będzie już pożegnanie z wielkimi wydarzeniami lekkoatletycznymi dla Bydgoszczy? Takie spekulacje się pojawiły, które ożywają gdy swoje ambicje prezentuje Śląsk.

Wiadomości sportowe

 • To były słabe cztery lata dla regionu

  Przygotowania do kampanii wyborczej (ta oficjalnie ruszy dopiero po rejestracji list) są coraz bardziej widoczne, za chwilę kandydaci, w tym obecni posłowie będą agitować, aby oddać na nich głos. Warto przy takich okazjach pytać, co zrobili przez ostatnie cztery lata, a tych dokonań zbyt wielu nie mamy.

 • Rząd szacuje straty spowodowane suszą na ponad miliard złotych

  Problem suszy, a właściwie ogólnego deficytu wody, dostrzegalny jest od kilku tygodni. Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach ocenił, że w okresie od 11 czerwca do 10 sierpnia zjawisko suszy dotknęło prawie wszystkie gminy w województwie kujawsko-pomorskim, w różnym stopniu. Ministerstwo Rolnictwa kładzie na stół pierwszą pulę pieniędzy.

  Etykiety: susza Rolnictwo

Wiadomości z regionu

Śledź nas