Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWojewoda uznała Most Uniwersytecki

Wojewoda uznała Most Uniwersytecki

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 03 grudzień 2013 17:43

Od 14 grudnia obowiązującą nazwą dla inwestycji łączącej ulicę Wojska Polskiego z Ogińskiego będzie Most Uniwersytecki. Tak wynika z treści uchwały Rady Miasta, którą wojewoda opublikowała w Dzienniku Urzędowym Województwa Kujawsko-Pomorskiego.  Oznacza to, że ta uchwała wejdzie w życie.

Most do użytku kierowcom najprawdopodobniej zostanie oddany już dwa dni wcześniej.

 1. 1.Nadaje się mostowi w ciągu Trasy Uniwersyteckiej w Bydgoszczy nazwę „Most Uniwersytecki” – czytamy w treści uchwały opublikowanej w dzienniku urzędowym.

Wczoraj do wojewody swoje wątpliwości co do legalności tej nazwy wyrazili radni PiS. Uważali oni, że zapis iż uchwała wejdzie dokładnie w dniu 14 grudnia w życie jest niezgodny techniką legislacyjną, gdyż tym samym Rada Miasta weszła w kompetencje wojewody. Prawidłowo brzmiący zapis powinien brzmieć, że uchwała wejdzie w życie 14 dni od jej publikacji w Dzienniku Urzędowym.

 

Wojewoda mimo tych wątpliwości uchwałę jednak opublikowała. Ewa Mes podpis elektroniczny pod tą uchwałą złożyła dokładnie o godzinie 13:54.

 

Mimo publikacji wojewoda ma 30 dni na ewentualne uchylenie tej uchwały. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

  Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

 • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

  Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja

 • Co się zmienia od 30 maja?

  Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że od soboty 30 maja wejdzie w życie IV etap odmrażania życia społecznego. Stosowny akt prawny został opublikowany w piątek późnym wieczorem.

  Etykiety: covid19 koronawirus
 • Ekonomia nie zawsze jest bezduszna i pozbawiona empatii

  Powoli temat koronawirusa zaczyna schodzić na dalszy plan, natomiast coraz więcej będzie się mówić o skutkach ekonomicznych pandemii, których doświadczać możemy w naszym życiu. Jeszcze kilka tygodni temu widoczny był w polityce dylemat – zamrażać gospodarkę w celu ratowania najbardziej narażonych na utratę życia z powodu COVID-19, czy skupiać się na ratowaniu gospodarki. Dzisiaj widzimy, że bardziej humanitarna polityka może również być skuteczniejsza gospodarczo.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu