Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDzień spóźnienia z zakupem ,,sieciówki” będzie mniej kosztowny

Dzień spóźnienia z zakupem ,,sieciówki” będzie mniej kosztowny

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 25 luty 2015 11:12

Rada Miasta Bydgoszczy zaktualizowała przepisy prawne dotyczące regulaminu i opłat za korzystanie z komunikacji miejskiej. Związane było to z orzecznictwem sądów administracyjnych. Przy tej okazji wniesiono nowe zasady naliczania opłat dodatkowych za jazdę bez ważnego biletu.

Sądy administracyjne w Kielcach i Katowicach uznały, że niektóre regulaminy przewozu, które nakazują m.in. skasowanie biletu po wejściu do pojazdu, mogą nie być do końca prawnie usankcjonowane. Zgodnie z tą interpretacją prawną, ustalanie przepisów porządkowych to kompetencja prezydenta miasta, a nie Rady Miasta.

 

Z racji wątpliwości wobec bydgoskiego prawa lokalnego, prezydent zaproponował radnym uwzględnienie sugestii sądów administracyjnych.

 

Przy tej okazji wniesiono poprawkę, aby opłata dodatkowa za przejazd bez ważnego biletu okresowego imiennego, który stracił ważność z dniem poprzedzającym kontrolę wyniosła nie 20-krotność wartości biletu, ale 4-krotność. W rezultacie w przypadku biletu normalnego nie będzie to 60 zł ale 12 zł.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

Wiadomości z regionu