Jesteś tutaj: HomeBydgoszczJest szansa na porozumienie rowerzystów z kupcami

Jest szansa na porozumienie rowerzystów z kupcami

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 14 grudzień 2012 10:26

Zastępca prezydenta Bydgoszczy Łukasz Niedźwiecki zaproponował kupcom z ulicy Gdańskiej i rozwiązanie, które w jakiś stopniu ma zadowalać obie strony.

Elementem spornym stało się około 30 miejsc parkingowych, które zostały zlikwidowane z powodu utworzenia kontrapasa dla rowerzystów. Kupcy twierdzili, że spadły im z tego powodu obroty, dlatego podjęli walkę o stałe zlikwidowanie tego elementu infrastruktury rowerowej.

Przed tygodniem miał miejsce protest bydgoskich rowerzystów który zakończył się rozmową z zastępcą prezydenta Łukaszem Niedźwickim, który obiecał w tym tygodniu przygotować propozycję rozwiązania tej spornej sytuacji.

 

Ta propozycja ma zakładać przeniesienie części kontrapasu na chodnik (na odcinkach gdzie pojawiają się miejsca parkingowe). Kontrapas ma być także infrastrukturą sezonową (likwidowaną na czas zimy).

 

Za tydzień ma dojść do kolejnego spotkania prezydenta Niedźwieckiego z kupcami i rowerzystami, na którym istnieje szansa, że dojdzie do porozumienia.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

 • Finał okręgowego Pucharu Polski przyniósł emocję za cały sezon

  Unia Janikowo zdobywcą okręgowego Pucharu Polski – w nagrodę zespół z Kujaw w przyszłym tygodniu zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec. W finale Unia pokonała we Włocławku Zawiszę Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Mocny przyrost zachorowań na COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 843 nowych przypadkach COVID-19 w Polsce, z czego 24 przypadkach w województwie kujawsko-pomorskim. Tak dużego dziennego przyrostu nie mieliśmy w naszym województwie od dawna – właściwie od fazy rozwoju epidemii w marcu.

  Etykiety: covid19
 • Abp Gądecki apeluje do wiernych o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw

  W poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie Polaków, apeluję ponownie do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych - podkreślił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu