Jesteś tutaj: HomeBydgoszczJest szansa na porozumienie rowerzystów z kupcami

Jest szansa na porozumienie rowerzystów z kupcami

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 14 grudzień 2012 10:26

Zastępca prezydenta Bydgoszczy Łukasz Niedźwiecki zaproponował kupcom z ulicy Gdańskiej i rozwiązanie, które w jakiś stopniu ma zadowalać obie strony.

Elementem spornym stało się około 30 miejsc parkingowych, które zostały zlikwidowane z powodu utworzenia kontrapasa dla rowerzystów. Kupcy twierdzili, że spadły im z tego powodu obroty, dlatego podjęli walkę o stałe zlikwidowanie tego elementu infrastruktury rowerowej.

Przed tygodniem miał miejsce protest bydgoskich rowerzystów który zakończył się rozmową z zastępcą prezydenta Łukaszem Niedźwickim, który obiecał w tym tygodniu przygotować propozycję rozwiązania tej spornej sytuacji.

 

Ta propozycja ma zakładać przeniesienie części kontrapasu na chodnik (na odcinkach gdzie pojawiają się miejsca parkingowe). Kontrapas ma być także infrastrukturą sezonową (likwidowaną na czas zimy).

 

Za tydzień ma dojść do kolejnego spotkania prezydenta Niedźwieckiego z kupcami i rowerzystami, na którym istnieje szansa, że dojdzie do porozumienia.

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

  • Kluczowe pytanie dla wielu kwestii – jaki będzie nowy budżet Unii Europejskiej?

    Powoli końca dobiega perspektywa finansowa Unii Europejskiej 2014-2020, której rozliczenie zapewne potrwa jeszcze rok, może dwa dłużej, to kluczowe staje się pytanie jak będzie wyglądać perspektywa 2021-2027? Wiele inwestycji planowanych jest w oparciu o środki unijne, począwszy od szczebla rządowego po samorządowych.

    Etykiety: Unia Europejska
  • Spółka marszałkowska jeszcze nie inwestuje, ale prezes dobrze zarabia

    W marcu 2018 roku Sejmik Województwa wyraził zgodę na powołanie spółki Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Regionalne. Celem spółki jest prowadzenie dużych inwestycji z ramienia Samorządu Województwa, na razie spółka jeszcze żadnego dużego projektu inwestycyjnego nie prowadzi, natomiast Zarząd Województwa ,reprezentując jedynego wspólnika spółki (Samorząd Województwa) zdecydował o wysokiej pensji dla prezesa.

Wiadomości z regionu

Śledź nas