Jesteś tutaj: HomeBydgoszczOd jutra tramwaje po nowemu

Od jutra tramwaje po nowemu

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 14 grudzień 2012 14:27

W sobotę przywrócony zostanie ruch tramwajowy na ulicy Gdańskiej, do leśnego Parku Kultury i Wypoczynku. Wiąże się to z małymi zmianami w funkcjonowaniu linii tramwajowych.

Tramwaje będą kursowały na stałych trasach przebiegu:

Linia nr 1 w relacji: Wilczak - Las Gdański,

Linia nr 2 w relacji: Las Gdański - Dworzec Autobusowy - Rondo Kujawskie,

Linia nr 3 w relacji: Wyścigowa - Dworzec Autobusowy - Rycerska,

Linia nr 4 w relacji: Bielawy - Dworzec Autobusowy - Glinki,

Linia nr 5 w relacji: Rycerska - Babia Wieś - Glinki,

Linia nr 6 w relacji: Bielawy - Babia Wieś - Łęgnowo,

Linia nr 7 w relacji: Kapuściska - Wyścigowa,

Linia nr 8 w relacji: Kapuściska - Dworzec Autobusowy - Wilczak.

 

Od kilku tygodni dzięki nowej inwestycji tramwaje kursują do dworca PKP. Nie wszystkich jednak nowy rozkład komunikacji tramwajowej zakłada. Skarżą się mieszkańcy Wilczaka na zbyt małą liczbę kursów na ich osiedle. Z kolei często można zauważyć puste wagony tramwajów na ulicy Dworcowej. Mieszkańcom też nie podobają się częste zmiany układu linii, co prowadzi do wielu pomyłek, gdyż większość bydgoszczan nauczyła się już na pamięć układu linii który funkcjonował od wielu lat.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

 • Finał okręgowego Pucharu Polski przyniósł emocję za cały sezon

  Unia Janikowo zdobywcą okręgowego Pucharu Polski – w nagrodę zespół z Kujaw w przyszłym tygodniu zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec. W finale Unia pokonała we Włocławku Zawiszę Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Mocny przyrost zachorowań na COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 843 nowych przypadkach COVID-19 w Polsce, z czego 24 przypadkach w województwie kujawsko-pomorskim. Tak dużego dziennego przyrostu nie mieliśmy w naszym województwie od dawna – właściwie od fazy rozwoju epidemii w marcu.

  Etykiety: covid19
 • Abp Gądecki apeluje do wiernych o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw

  W poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie Polaków, apeluję ponownie do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych - podkreślił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu