Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrezydent nadużył władzy, ale nie popełnił przestępstwa

Prezydent nadużył władzy, ale nie popełnił przestępstwa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 04 styczeń 2013 16:15

Zdaniem Sądu Rejonowego w Bydgoszczy prezydent Rafał Bruski nakazując usunięcie ze Starego Rynku wystawy antyaborcyjnej nadużył swoich uprawnień. Sąd nie dopatrzył się w tym działaniu jednak znamion przestępstwa.

W kwietniu na Starym Rynku w Bydgoszczy stanęła wystawa potępiająca aborcję. Jej treść wywołała jednak zgorszenie wielu bydgoszczan, gdyż przedstawiała drastyczne zdjęcia. Została ona jednak ustawiona zgodnie z prawem, gdyż Fundacja Pro – Prawo do życia uzyskała wcześniej stosowne zezwolenie od urzędników ratusza.

 

Negatywne opinie mieszkańców sprawiły, że prezydent nakazał jej usunięcie w trybie pilny. Fundacja sprawę skierowała do sądu, który stwierdził nadużycie władzy.

 

Zawiodły procedury

Całe to zamieszenie ukazało złe funkcjonowanie Urzędu Miasta, który wydał zgodę na ekspozycję mimo, że urzędnicy nawet się nie zapoznali z jej treścią.

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

  • Kluczowe pytanie dla wielu kwestii – jaki będzie nowy budżet Unii Europejskiej?

    Powoli końca dobiega perspektywa finansowa Unii Europejskiej 2014-2020, której rozliczenie zapewne potrwa jeszcze rok, może dwa dłużej, to kluczowe staje się pytanie jak będzie wyglądać perspektywa 2021-2027? Wiele inwestycji planowanych jest w oparciu o środki unijne, począwszy od szczebla rządowego po samorządowych.

    Etykiety: Unia Europejska
  • Spółka marszałkowska jeszcze nie inwestuje, ale prezes dobrze zarabia

    W marcu 2018 roku Sejmik Województwa wyraził zgodę na powołanie spółki Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Regionalne. Celem spółki jest prowadzenie dużych inwestycji z ramienia Samorządu Województwa, na razie spółka jeszcze żadnego dużego projektu inwestycyjnego nie prowadzi, natomiast Zarząd Województwa ,reprezentując jedynego wspólnika spółki (Samorząd Województwa) zdecydował o wysokiej pensji dla prezesa.

Wiadomości z regionu

Śledź nas