Jesteś tutaj: Home

RZGW walczy o lepszy dojazd

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 05 czerwiec 2018 07:54

Od marca, powołany formalnie z dniem 1 stycznia, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Bydgoszczy, będący częścią Państwowego Przedsiębiorstwa Wody Polskie mieści się przy ulicy Mickiewicza 15 – drodze dwupasmowej, przy której nie znajdują się miejsca parkingowe, co wywołuje pewne trudności komunikacyjne dla tej instytucji.

Wcześniej ten budynek zajmował Narodowy Fundusz Zdrowia, który przeniósł się kilka miesięcy temu do nowej siedziby. Przy okazji organizowania się RZGW uznano, że instytucja wraz z Urzędem Żeglugi Śródlądowej przeniesie się na Mickiewicza. Od wielu lat NFZ starał się uzyskać dojazd do budynku od strony innej strony, z kierunku ulicy Paderewskiego. Teraz te starania kontynuuje RZGW.

 

Problem podniósł na kwietniowej sesji Rady Miasta radny Krystian Frelichowski. Sekretarz Miasta w imieniu prezydenta poinformował, że Miasto Bydgoszcz wyraża chęć przeznaczenia miejskiego terenu pod powstanie drogi publicznej. Problemem ma być jednak część terenu należąca do Wspólnoty Mieszkaniowej. Mieszkańcy nie godzą się na przekazanie części Wspólnotowej pod drogę publiczną. Spór od 4 lat próbuje rozstrzygnąć Sąd Rejonowy w Bydgoszczy. Do tego czasu urzędnicy oraz interesanci w RZGW i UŻŚ na poprawę warunków raczej liczyć nie mogą.

 

Miasto po informacji o planach utworzenia RZGW w Bydgoszczy sugerowało natomiast ulokowanie go w budynku dawnej dyrekcji kolejowej przy ulicy Dworcowej 63, który w większości jest własnością miejską. Ostatecznie Wody Polskie wolały dawną siedzibę NFZ przy Mickiewicza.

 

IMG 20200117 135511 1

20 stycznia 1920 - wkroczenie wojsk polskich do Bydgoszczy

22 stycznia 1920 - oficjalne przyłaczenie Bydgoszczy do Polski

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.